Krzysztof Penderecki nie żyje

  • 29.03.2020, 09:14 (aktualizacja 29.03.2020, 12:14)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Krzysztof Penderecki nie żyje fot. FB MKiDN Krzysztof Penderecki odszedł w wieku 86 lat.
Po długiej, ciężkiej chorobie zmarł Krzysztof Penderecki - jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, światowy autorytet w dziedzinie muzyki klasycznej.

Był profesorem i rektorem Akademii Muzycznej w Krakowie. Osiem lat temu brytyjski Guardian nazwał go największym współczesnym polskim kompozytorem. Miał 86 lat. Pochodzi z Dębicy. W Lusławicach w woj. Małopolskim założył wspólnie z żoną Europejskie Centrum Muzyki, gdzie specjalnych kursach muzycznych szkolą się artyści muzycy.

Penerecki ostatnio odwiedził Mielec w 2014 roku podczas letniego Festiwalu Muzycznego, gdzie w kościele MBNP usłyszeliśmy Missę Brevis, Agnus Dei z Polskiego Requiem, Pieśń Cherubinów na chór a capella, Hymn do św. Daniiła, Hymn do św. Adalberta oraz O gloriosa virginum.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe