Każdy mieszkaniec gminy Borowa otrzyma maseczkę. Trwa wspaniała akcja [FOTO]

  • 28.03.2020, 20:27 (aktualizacja 28.03.2020, 20:38)

Podziel się:

Oceń:

Każdy mieszkaniec gminy Borowa otrzyma maseczkę. Trwa wspaniała akcja [FOTO] Fot. Gmina Borowa. W akcję szycia maseczek zaangażowało się wiele osób.
Świetna akcja szycia maseczek ochronnych trwa w borowskiej gminie. Urzędnicy zadbali o zakup komponentów a kilkadziesiąt pań ze wszystkich miejscowości gminy zaoferowało bezinteresowną pomoc. Maszyny poszły w ruch.

W związku z gwałtownie wzrastającą  pandemią koronawirusa oraz brakiem możliwości zakupu maseczek ochronnych, gmina Borowa podjęła decyzję o rozpoczęciu akcji szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców. Maseczka ochronna pozwala  chronić tych,  którzy są wokół nas, a nam zmniejsza ryzyko zakażenia (badania jednoznacznie potwierdzają, iż wiele przypadków zakażeń koronawirusem jest od osób, które nie mają żadnych ale to żadnych objawów zakażenia). 

- Poprzez tę akcję chcemy pomóc naszym mieszkańcom, tak aby bez większych obaw, z zachowaniem wymaganych środków bezpieczeństwa, mogli przemieszczać się w przestrzeni publicznej lub przebywać ze swoimi bliskimi - przekazuje Stanisław Mieszkowski, wójt gminy Borowa.

 W ciągu niespełna 2 dni do akcji zgłosiło się ponad 40 osób. Gmina chce by panie uszyły około 6000 szt. maseczek ochronnych. Maseczka może być używana wielokrotnie po wcześniejszej sterylizacji (np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu).

- Wszystkie maseczki bezpłatnie otrzymają nasi mieszkańcy - zapewnia wójt.

- Na koniec chciałbym bardzo podziękować tak niesłychanie dużej liczbie osób, które bezinteresownie włączyły się do akcji szycia maseczek. Jest to naprawdę budujące i pozwala wierzyć, że w tak trudnym dla nas wszystkich Polaków momencie, będziemy w naszej małej ojczyźnie - naszej gminie Borowa wspólnie razem walczyć o rzecz która w tym momencie dla nas wszystkich jest najważniejsza, czyli nasze zdrowie - dodaje wójt Stanisław Mieszkowski.

Podziękowania należą się również firmie "Gumtex" z Baranowa Sandomierskiego za dostarczenie części komponentów koniecznych do produkcji maseczek i bezpłatne ich przekazanie.


- Cieszy nas fakt, iż lista chętnych osób wzrasta z dnia na dzień. Osoby, które się zgłosiły i nie otrzymały jeszcze pakietów prosimy o cierpliwość. Jak tylko otrzymamy zamówione materiały zostaną one rozdysponowane. Przed dostarczeniem materiałów będziemy się kontaktować telefonicznie z każdą z Pań. Dziękujemy za wielkie serca. Pamiętajmy razem możemy więcej - przekazują urzędnicy gminni.

Do piątku panie uszyły ponad 700 sztuk. Kolejny dzień akcji - liczba uszytych maseczek przekracza 700 sztuk.
Niezbędne komponenty do uszycia około 6 000 sztuk maseczek ochronnych zostały już skompletowane. Kolejne pakiety zostały rozdysponowane wśród szyjących pań. Do akcji szycia włączają się całe rodziny.

- W poniedziałek ruszamy z dalszą dostawą. Zachęcamy do wsparcia naszej akcji, każda para rąk umiejąca szyć na maszynie jest dla nas na wagę złota. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się za pośrednictwem facebooka (https://www.facebook.com/GminaBorowa/) lub pod numerem tel.: 798 388 256 - dodają organizatorzy akcji.

Zdjęcia (18)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Oby tak dalej
Oby tak dalej 29.03.2020, 14:50
Tylko trzeba jeszcze mieszkańców uświadomić jak korzystać z maseczki i jak ja ściągać. Może się okazać ze złe ubieranie spowoduje więcej złego niż dobrego. Niemniej jednak inicjatywa super.
Krawcowa
Krawcowa 29.03.2020, 10:47
Brawo tak trzymać panie wójcie. Kiedy w gminie Gawłuszowice będzie podobna akcja szycia maseczek.

Pozostałe