Znaleziono ładunek wybuchowy. Konieczna była ewakuacja rodziny!

  • 27.03.2020, 20:21 (aktualizacja 27.03.2020, 21:25)
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Znaleziono ładunek wybuchowy. Konieczna była ewakuacja rodziny! Fot. DD Miejsce oraz niewybuch zostały zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu saperów.
Niebezpieczny ładunek wybuchowy znaleziono dzisiaj (27 marca) w odległości około 20 metrów od jednego z domów.

Do znalezienia doszło przy ul. Słoneczej w miejscowości Dulcza Wielka (gm. Radomyśl Wielki). Policjanci podjęli decyzję o ewakuacji 5-osobowej rodziny. 

Miejsce oraz niewybuch zostały zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu saperów.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają także, że o każdym przypadku znalezienia niewybuchu bądź niewypału należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji lub urząd administracji. Należy pamiętać, że liczące kilkadziesiąt lat niewypały mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego znaleziska może zakończyć się tragedią.

KR

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
młody
młody 27.03.2020, 21:21
Niewybuch – każdy przedmiot zawierający materiał wybuchowy w stanie wolnym, który powinien zdetonować, jednak pomimo stworzenia warunków koniecznych do tego procesu nie doszło do wybuchu. Podobnym pojęciem jest niewypał, który odnosi się jednak nie do ładunku wybuchowego, lecz do ładunku miotającego.

Pozostałe