Tego nie widział świat. Papież Franciszek samotnie modlił się na placu Św. Piotra

  • 27.03.2020, 19:36 (aktualizacja 27.03.2020, 19:53)

Podziel się:

Oceń:

Tego nie widział świat. Papież Franciszek samotnie modlił się na placu Św. Piotra Fot. Archiwum Papież Franciszek samotnie modlił się na Placu Św. Piotra w Rzymie.
Papież Franciszek przyszedł w piątek na opustoszały, zamknięty plac Świętego Piotra, by przed bazyliką watykańską modlić się o zakończenie pandemii koronawirusa. Na zakończenie tego nadzwyczajnego, sugestywnego wydarzenia udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi.

Do tego specjalnego błogosławieństwa Urbi et Orbi (miastu i światu) dołączona była możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

To bezprecedensowe wydarzenie, scena, jakiej świat nie widział - podkreślają watykaniści. Papież modli się sam, bez wiernych, na całkowicie pustym placu, który od kilku tygodni jest zamknięty z powodu pandemii SARS-CoV-2.

Na godzinną modlitwę przed bazyliką Świętego Piotra przywieziono pochodzący z XIV wieku krucyfiks z rzymskiego kościoła San Marcello al Corso, przed którym papież modlił się tam 15 marca w intencji ustania epidemii.

W 1522 roku krucyfiks był niesiony w procesji pokutnej w Wiecznym Mieście w związku panującą wówczas epidemią dżumy.

Relacja TV TRWAM

 


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe