Dziś premiera online filmu "Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany sprawiedliwy"! [VIDEO]

  • 27.03.2020, 12:37 (aktualizacja 27.03.2020, 12:50)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Dziś premiera online filmu "Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany sprawiedliwy"! [VIDEO] scena z filmu Film „Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany Sprawiedliwy" to fabularyzowany dokument przedstawiający postać Aleksandra Ładosia (1891–1963), polskiego dyplomaty i polityka, posła RP na Łotwie.
Dziś (piątek) o godzinie 20:00 rozpocznie się PREMIERA ONLINE filmu "Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany sprawiedliwy". Film ma wątki podkarpackie. W produkcji uczestniczyła Podkarpacka Komisja Filmowa - w ramach programu: Podkarpacka Kronika FIlmowa.

Film „Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany Sprawiedliwy" to fabularyzowany dokument przedstawiający postać Aleksandra Ładosia (1891–1963), polskiego dyplomaty i polityka, posła RP na Łotwie (1923–1926), konsula generalnego RP w Monachium (1927–1931), posła RP w Szwajcarii (1940–1945) w kontekście jego działalności na rzecz ratowania europejskich Żydów w czasie II wojny światowej. Z pomocą ekspertów, badaczy i pasjonatów twórcy filmu przedstawiają mechanizmy działania tzw. Grupy Berneńskiej oraz role jakie pełnili w niej poszczególni jej członkowie tj. dyplomaci i działacze żydowscy, którzy stworzyli system nielegalnej produkcji „paszportów ratujących życie".

Korzenie Aleksandra Ładosia prowadzą do Głogowa Małopolskiego na Podkarpaciu, skąd pochodził jego ojciec. "Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś - zapomniany Sprawiedliwy"

DZISIEJSZA PREMIERA ONLINE

Rok produkcji: 2018, reżyser: Roland Dubiel, producent: Gmina Głogów Małopolski, czas trwania: 30 min. Film powstał w ramach programu Podkarpacka Kronika Filmowa.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe