Wciskał policjantom łapówkę

  • 17.11.2016, 23:38
  • opr.ms/KPP Mielec

Podziel się:

Oceń:

Wciskał policjantom łapówkę pixabay.com, poglądowe
Funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca Mielca, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych chciał wręczyć im łapówkę. Mężczyzna awanturował się w sklepie i znieważył interweniujących policjantów. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny, który awanturował się w salonie kosmetycznym w jednym z pasaży handlowych w centrum miasta. Na widok policjantów stał się jeszcze bardziej agresywny. Wyzywał funkcjonariuszy słowami wulgarnymi i nie stosował się do poleceń.

Kiedy funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do radiowozu i poinformowali o zatrzymaniu, agresor uspokoił się i zaproponował im gotówkę w kwocie po 500 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. W drodze do jednostki mężczyzna namawiał policjantów, aby podwieźli go do miejsca jego zamieszkania, gdzie da im pieniądze.

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę w policyjnych aresztach. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut znieważenia i czynnej napaści na policjantów oraz usiłowanie wręczenia łapówki w zamian za odstąpienia od czynności służbowych.

Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzutów, tłumacząc się niepamięcią związaną ze spożyciem nadmiernej ilości alkoholu.

Mielecka prokuratura zastosowała wobec 23-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwa polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 8 lat.

opr.ms/KPP Mielec

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
haha
haha 18.11.2016, 07:58
Haha,proponował łapówkę i pieniędzy przy sobie nie miał.Za 500 złotych na dwóch przynajmniej to pewnie powiedzieli,,że śniadanie już jedli,,

Pozostałe