Co z uroczystościami komunii świętej? Jest komunikat w tej sprawie

  • 26.03.2020, 17:29 (aktualizacja 26.03.2020, 17:41)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Co z uroczystościami komunii świętej? Jest komunikat w tej sprawie Kuria diecezjalna w Tarnowie opublikowała komunikat w temacie organizacji uroczystości pierwszej komunii świętej.
Kuria Diecezjalna w Tarnowie opublikowała pierwsze wytyczne dotyczące organizacji uroczystości pierwszej komunii świętej w lokalnych parafiach. Do świąt wielkanocnych nie będzie żadnych spotkań organizacyjnych. Czy uroczystości odbędą się w maju? Wszystko zależy od rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia. Ostateczna decyzja w sprawie terminu organizacji zostanie podjęta przez proboszczów i rodziców dzieci przystępujących do sakramentów.

WYTYCZNE KURII DIECEZJALNEJ w Tarnowie

1. W obecnej sytuacji epidemii w Polsce przynajmniej do Wielkanocy placówki edukacyjne pozostają zamknięte dla uczniów. Na czas obowiązywania tych obostrzeń nie będą organizowane żadne spotkania formacyjne oraz uroczystości związane z przystępowaniem dzieci po raz pierwszy do spowiedzi świętej i Eucharystii. Niezależnie od decyzji o ewentualnym odwołaniu stanu epidemii oraz otwarciu szkół, uroczystości pierwszokomunijne w miesiącu kwietniu nie będą organizowane.

2. Możliwość organizacji uroczystości pierwszokomunijnych w maju i miesiącach późniejszych jest uwarunkowana od następujących czynników:

      - Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany, uroczystości pierwszokomunijne nie będą organizowane;
      - Jeżeli stan epidemii zostanie odwołany a dzieci powrócą do szkół, decyzja o organizacji uroczystości pierwszokomunijnych będzie uzależniona od woli rodziców w porozumieniu z proboszczem parafii. W takim przypadku należy zachować wszelkie środki ostrożności.

3. Decyzje rodziców o przystąpieniu ich dzieci do Pierwszej Komunii Świętej poprzedzonej przystąpieniem do sakramentalnej spowiedzi świętej powinny być w każdym przypadku dyktowane dobrem dzieci oraz powagą sakramentów świętych, stąd usilnie prosimy, aby nie warunkować udziału w uroczystościach innymi względami (np. rezerwacją lokali itp.)
 

4. W związku z tymczasowym zawieszeniem w parafiach wszelkich spotkań formacyjnych oraz ograniczonym kontaktem z katechetami, prosimy rodziców, aby podjęli z dziećmi indywidualną katechezę domową w oparciu o materiał wskazany przez katechetę lub proboszcza.
 

  1. 5. O dalszych decyzjach będziemy informować w miarę rozwoju sytuacji w Polsce.
SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe