MIELEC. Straż miejska włączyła się w działania przeciwko koronawirusowi

  • 25.03.2020, 15:55
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

MIELEC. Straż miejska włączyła się w działania przeciwko koronawirusowi Obecnie straż miejska prowadzi wiele działań prewencyjnych, żeby wszyscy przestrzegali zasad kwarantanny.
Od godziny 7.00 do 22.00, siedem dni w tygodniu – taki system pracy przyjęła Straż Miejska w Mielcu wraz z chwilą pojawienia się wirusa COVID-19.

Ostatnie tygodnie to czas wytężonej pracy wszystkich służb ratowniczych, w tym także Straży Miejskiej. Zakres zadań mieleckiej Straży Miejskiej poszerzył się między innymi o współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Strażnicy pomagają w transporcie produktów żywnościowych i farmakologicznych dla osób starszych, samotnych czy niepełnosprawnych. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców niezmiennie pozostają numery telefonów, pod którymi można uzyskać najpotrzebniejsze informacje na temat obecnej sytuacji dotyczącej koronawirusa w naszym mieście.

Straż Miejska w Mielcu współpracuje z Komendą Powiatową Policji, ale organizuje także patrole własne. Do zadań Straży Miejskiej w Mielcu należy między innymi prowadzenie monitoringu miejsc, gdzie dotychczas przebywało najwięcej osób, typu place zabaw, boiska. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, na terenie całego kraju obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń powyżej dwóch osób. Przy pomocy systemu monitoringu miejskiego dyżurny odpowiedzialny za nadzór jest w stanie szybciej zareagować wysyłając patrol do miejsca, gdzie przebywa więcej niż dwie osoby.

Straż Miejska w Mielcu angażuje się także w akcje społeczne oraz edukacyjne, których głównym zadaniem jest uświadamianie mieszkańców o konieczności pozostania w domu oraz szczególnego przestrzegania środków bezpieczeństwa.

KONTAKT TEL

986
17 787 44 22 lub 17 787 44 24

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe