Firmy i osoby fizyczne wspierają szpital

  • 24.03.2020, 14:10
  • JT

Podziel się:

Oceń:

Firmy i osoby fizyczne wspierają szpital Fot.archiwum korso Szpital Powiatowy w Mielcu
Rośnie liczba darczyńców, którzy w związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa i rosnącą liczbą hospitalizowanych, wspierają Szpital Specjalistyczny w Mielcu bądź bezpośrednio oddział zakaźny, przekazując środki finansowe lub rzeczowe w postaci maseczek, okularów ochronnych, rękawiczek.

5 mln zł dorowizny na wsparcie działań związanych z walką z koronawirusem przekazała Polska Grupa Energetyczna. Środki te trafiły do 7 szpitali w Polsce, w tym mieleckiego. Z wsparciem finansowym pospieszyła też Fundacja „Serce” z Kolbuszowej oraz PZL Mielec sp.z.o.o

Z kolei pomoc rzeczową w postaci maseczek przekazały szyjące od niedawna te maseczki dwie mieleckie firmy - Eldan i First Company, maseczki i okulary ochronne - firma Gumotiv z Mielca, rękawiczki ochronne firma TOP Serwis Mirosław Bąk z Chorzelowa. Wśród darczynców maseczek są również stowarzyszenia jak „Nasza Jedynka” z Mielca i osoby fizyczne – Marek Paprocki, przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu oraz Eugeniusz Andrusiewicz, dyrektor Elektromontaż Mielec.

- Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za pomoc – stwierdziła Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. - Jednocześnie wciąż zgłaszamy prośby o maseczki, okulary ochronne, rękawiczki. Są to rzeczy jednorazowe, szybko się zużywają i wciąż ich potrzebujemy.

JT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe