Czekając na „oświecenie”

  • 17.11.2016, 05:02
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

Czekając na „oświecenie” Monika Piątek
Półtora roku temu w Dulczy Małej stanęły latarnie, które do tej pory się nie zaświeciły. Jak tłumaczą władze gminy, wszystkiemu winne są procedury. Magistraty, dostawcy i dystrybutorzy prądu przerzucają się dokumentami, a mieszkańcy muszą czekać i... tracić nerwy.

- Kiedy postawiono nam tu latarnie, cieszyliśmy się. Dziś jednak sytuacja wygląda nieco inaczej. Lampy do tej pory nie świecą – przekazała nam jedna z mieszkanek gminy Radomyśl Wielki.

Ciemność! Widzę ciemność!
Jej interwencja dotyczyła odcinka drogi w Dulczy Małej prowadzącej w kierunku Dulczy Wielkiej. Kłopotliwa, okraszona nieświecącymi latarniami trasa ma swój początek nieopodal masarni Kazimiery Stopy. - Latarnie, o ile dobrze pamiętam, stanęły tu półtora roku temu. Już zeszłej zimy liczyliśmy na to, że niebawem się zaświecą. Tymczasem zastała nas kolejna jesień, a w sprawie nadal nic nie drgnęło – mówiła kobieta, dodając, że inwestycja, zamiast podnieść poziom bezpieczeństwa we wsi, przysłużyła się jedynie wzrostowi frustracji. - Szkoda, że mieszkańcy, którzy wyjeżdżają do pracy o świcie albo wracają z niej późnym wieczorem, nie mogą skorzystać z oświetlenia, na które gmina wydała przecież niemałe pieniądze – wyliczała. Korso poprosiła o sprawdzenie tego, czy istnieje szansa na uruchomienie latarni w najbliższym czasie. - Nam, mieszkańcom, nikt nie przekazuje informacji w tej sprawie – dodała.

Więcej w 46 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
latarnik
latarnik 17.11.2016, 07:12
Półtora roku to cóż to za czas na nasze warunki... procedury są ponadczasowe chciałoby się rzec...

Pozostałe