Tygodnik Regionalny KORSO nr 12/2020

  • 23.03.2020, 19:33 (aktualizacja 07.04.2020, 02:09)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 12/2020
Przez koronawirusa praktycznie przestały funkcjonować turystyka, gastronomia, hotelarstwo, kluby. Znacznie ograniczone zostały usługi transportowe i handel. Pękający łańcuch dostaw sprawia, że nie ma firmy ani branży, której koronawirus w jakimś stopniu by nie dotknął. Bez pomocy rządu wiele z nich nie przeżyje.

Waldemar Barnaś nowym dyrektorem ARP Mielec
Z dniem 16 marca Zarząd Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie odwołał dotychczasowego dyrektora Oddziału ARP w Mielcu Krzysztofa Ślęzaka, powołując na jego miejsce Waldemara Barnasia.

 

Środowisko wydawców prasy pisze do premiera
Izba Wydawców Prasy, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, a także Stowarzyszenie Prasy Lokalnej wspólnie przygotowały list do Premiera Rządu RP Mateusza Morawieckiego. Piszą o trudnej sytuacji gazet lokalnych. Publikujemy treść listu.

 

Epidemia koronawirusa w Polsce
W Polsce mamy już 684 zakażonych koronawirusem z tego zmarło już 8 osób. Specjaliści mówią, że jesteśmy dopiero na początku epidemii, a zachorowalność wzrośnie. Dlatego premier Mateusz Morawiecki na terenie całego kraju wprowadził stan epidemii. Prezydent Andrzej Duda w orędziu zaapelował o jeszcze większą mobilizację i dyscyplinę! Poprosił wszystkich Polaków: "Zostańmy w domach!".

 

Jak Chińczycy poradzili sobie z koronawirusem
W tym trudnym czasie jest światło nadziei. W Chinach już oficjalnie mówi się o końcu stanu epidemii. Powoli demontuje się szpitale polowe, a w miastach otwierają ponownie sklepy i restauracje. Obserwuje to też mielczanka Martyna Basara, która już od dwóch lat mieszka i pracuje w Szanghaju.

 

W Rzymie zmarli leżą w kościołach
Pani Iwona, mielczanka, która mieszka w Rzymie, dzieli się z nami historiami o tym, co aktualnie dzieje się we Włoszech. Jej relacja jest wstrząsająca. Gdy czyta się opowieść o zmarłych wywożonych na ciężarówkach, bo nie ma gdzie ich grzebać, nie dziwi już apel pani Iwony: Zostańcie w domu!

 

Biznesowy krach
Przez koronawirusa praktycznie przestały funkcjonować turystyka, gastronomia, hotelarstwo, kluby. Znacznie ograniczone zostały usługi transportowe i handel. Pękający łańcuch dostaw sprawia, że nie ma firmy ani branży, której koronawirus w jakimś stopniu by nie dotknął. Bez pomocy rządu wiele z nich nie przeżyje.

 

Ojciec w obozie, dziadek pod Monte Cassino
Zbigniew Niedbała urodził się 10 lat po wojnie, więc tamtych trudnych czasów niemieckiej i radzieckiej pożogi już nie pamięta. Do dziś za to wspomina opowieści dziadka i taty. Ma je komu przekazać, bo doczekał się 6 dzieci i 5 wnucząt. A teraz dzieli się wspomnieniami również z czytelnikami "Korso".

 

Piłka nożna
Futbol w czasach pandemii
Nikt już nie ma wątpliwości, że pandemia koronawirusa sparaliżowała i jeszcze będzie paraliżować rozgrywki sportowe w Polsce, Europie i na całym świecie. Postanowiliśmy sprawdzić, jak w tej sytuacji odnajdują się piłkarze, trenerzy i ludzie najbliżej związani z naszą PGE Stalą Mielec.

 

Sportowa historia
24 lata czekania
Stal Mielec już od 24 lat czeka na awans do ekstraklasy. Korzystając z przerwy w rozgrywkach, warto przypomnieć ostatnie lata naszego zespołu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe