Drugi most w Mielcu do 2019 roku

  • 16.11.2016, 17:08 (aktualizacja 16.11.2016 19:13)
  • opr. ms/Informacja praowa Urzędu Marszałkowskiego
Podziel się:
Oceń:
Drugi most w Mielcu do 2019 roku Urząd Marszałkowski w Rzeszowie
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę drugiego mostu w Mielcu z drogami dojazdowymi. Uruchomienia procedury w systemie komputerowym dokonał osobiście marszałek Władysław Ortyl.

Inwestycja „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od Rzędzianowic do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz budową mostu na rzece Wisłoka” została wprowadzona do Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Podkarpackiego z terminem wykonania do 30.10.2019 roku. Zadanie planowane jest do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 i na ten cel zarezerwowano 80 mln zł.

Program Funkcjonalno-Użytkowy dla przedmiotowej inwestycji został już zakończony, aktualnie Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na realizację w systemie „projektuj i buduj” pierwszej części zadania tj. budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 o długości 2,51 km biegnącego od nowobudowanego ronda na DW 983
w Rzędzianowicach na południowy wschód wraz z łącznicą długości 0,31 km do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza w Mielcu.

W ramach budowy nowego odcinka drogi przewidywana jest:
- budowa 4-wlotowego ronda na DW 983,
- budowa nowego mostu przez rzekę Wisłoka o długości ok. 550 metrów,
- budowa 4-wlotowego ronda, skrzyżowania z drogą powiatową nr 1143R w Złotnikach,
- budowa łącznicy pomiędzy nowym odcinkiem drogi a ul. Sienkiewicza o długości 0,3 km,
- budowa dwóch 3-wlotowych rond w ramach połączenia projektowanej drogi z ul. Sienkiewicza w Mielcu (była droga wojewódzka Nr 985) oraz z wiaduktem nad ul. Sienkiewicza i linią kolejową nr 25 (w sprawie realizacji pozostałej części zadania tj. budowa wiaduktu nad ul. Sienkiewicza i linią kolejową nr 25 wraz z połączeniem poprzez 4-wlotowe rondo z ulicami Kosmonautów, Lotniskową i Szybowcową w Mielcu oraz budowy drugiej części drogi z Rzędzianowic do Piątkowca, wkrótce podpisany zostanie list intencyjny w podziału wykonania tych inwestycji)
- budowa oświetlenia na skrzyżowaniach, odpowiedniego odwodnienia drogi oraz kanalizacji deszczowej, zjazdów indywidualnych do działek sąsiadujących
- zapewnienie ciągłości komunikacji pieszych w obrębie skrzyżowań i wiaduktu.

Temat drugiego mostu będzie szczegółowo opisany w papierowym wydaniu Korso.

Zobacz materiał video:

Posłuchaj wypowiedzi marszałka Władysława Ortyla:

opr. ms/Informacja praowa Urzędu Marszałkowskiego

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Qwe
Qwe 16.11.2016, 21:57
Nareszcie!

Pozostałe