Działania podkarpackich strażaków w związku z koronawirusem

  • 22.03.2020, 17:24
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Działania podkarpackich strażaków w związku z koronawirusem Fot. PSP
Podkarpaccy strażacy czynnie uczestniczą w działaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa.

Od 9 marca strażacy pełnią dyżur w punktach kontrolnych na granicach z Ukrainą i Słowacją. Ich zadaniem jest pomiar temperatury ciała osób przekraczających granicę. W tym czasie wykonali pomiary u prawie 62000 podróżnych.

Dodatkowo przy szpitalach ratownicy z przemyskiej, krośnieńskiej, mieleckiej i łańcuckiej komendy PSP rozstawili namioty, które mogą pełnić funkcje polowych izb przyjęć.

Strażacy ochotnicy z powiatów stalowowolskiego, jasielskiego, ropczycko-sędziszowskiego i sanockiego dowozili żywność rodzinom objętym kwarantanną.

W działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19 oraz pomoc objętym kwarantanną mieszkańcom naszego regionu zaangażowanych było prawie 600 podkarpackich strażaków. Ich zadania mają charakter wspomagający działania innych służb.

K. Radoń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe