Bezpieczny nie tylko „Pierwszy dzień wiosny”

  • 21.03.2020, 16:11
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Bezpieczny nie tylko „Pierwszy dzień wiosny” Fot. K. Radoń Policjanci podczas swojej służby będą patrolowali ulice i miejsca w których głównie gromadzi się młodzież.
21 marca to tradycyjnie pierwszy dzień wiosny, nazywany głównie przez dzieci i młodzież „dniem wagarowicza”. Ten dzień jest szczególnie kojarzony z zabawą, spacerami i spotkaniami ze znajomymi. Jednak w obecnej sytuacji apelujemy do młodych osób, jak i ich opiekunów o stosowanie się do zaleceń i pozostanie w domach.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wypada właśnie dzisiaj. Tego samego dnia wypada również „dzień wagarowicza”.  Pomimo tego, że jest to dzień wolny od zajęć szkolnych, dla wielu osób jest to okazja do spotkania się ze znajomymi.

Jednak w obliczu panującej epidemii koronawirusa, policjanci apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń, które mówią szczególnie o tym, że nie należy przebywać w dużych skupiskach ludzi.  Warto podejść do tematu odpowiedzialnie i pozostać w domu.

W obecnej sytuacji jakiekolwiek spotkania w większym gronie mogą nieść poważne zagrożenie dla samych uczestników oraz ich otoczenia.

Policjanci podczas swojej służby będą patrolowali ulice i miejsca w których głównie gromadzi się młodzież. W przypadku uporczywie rażących zachowań, funkcjonariusze będą wyciągali odpowiednie konsekwencje.

Apelujemy zarówno do dzieci jak i ich opiekunów o rozwagę, gdyż nieodpowiedzialne zachowanie w obecnej sytuacji może nieść ze sobą realne i groźne konsekwencje dla zdrowia.

KR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe