Strażacy z OSP Wola Zdakowska gasili pożar traw [FOTO]

  • 20.03.2020, 21:56 (aktualizacja 02.04.2020, 17:54)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Strażacy z OSP Wola Zdakowska gasili pożar traw [FOTO] Fot. KR Strażacy na szczęście szybko opanowali pożar. 
Pomimo licznych akcji uświadamiających, groźby wysokich kar, a nawet ryzyka utraty zdrowia i życia, jak co roku wraz ze zbliżającą się wiosną narasta problem pożarów traw. Obecnie, z uwagi na praktycznie bezśnieżną zimę, trawy zaczęły płonąć znacznie wcześniej. Za każdym razem tego typu zdarzenia wywoływane są na skutek umyślnego podpalenia.

Dzisiaj (20 marca) około godz. 15.00 wybuchł pożar w miejscowości Wola Zdakowska (gm. Gawłuszowice). Płomienie zajęły nieużytki wzdłuż kanału w kierunku Rożniat. Na miejscu szybko pojawiła się zaalarmowana jednostka OSP Wola Zdakowska. Strażacy na szczęście szybko opanowali pożar. 

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 0,5 ha suchych traw - informują strażacy z OSP.

Pamiętajmy, że wypalanie traw jest prawnie zabronione. Za nieprzestrzeganie tego zakazu grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych, areszt, a w niektórych przypadkach nawet kara 8 lat pozbawienia wolności. Dotkliwe kary finansowe nakładane są też przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w postaci zmniejszenia lub odebrania dopłat bezpośrednich za dany rok.

K. Radoń

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe