Złamiesz kwarantannę, zapłacisz ogromną karę!

  • 20.03.2020, 21:11 (aktualizacja 20.03.2020, 21:40)

Podziel się:

Oceń:

Złamiesz kwarantannę, zapłacisz ogromną karę! Fot. Archiwum Premier zapowiedział wysokie kary.
Podczas ogłoszenia stanu epidemii w Polsce premier Mateusz Morawiecki mówił także o zaostrzeniu kary dla osób nieprzestrzegających kwarantanny. Grzywna zdecydowanie wzrośnie.

Podczas wieczornej piątkowej (20 marca) konferencji prasowej premier powiedział: 
- Widzimy, że Chińczycy i Koreańczycy wracają do pracy, to też dlatego, że przestrzegali reguł kwarantanny. Ceną za załamanie kwarantanny może być czyjeś zdrowie i życie. Musimy traktować to bardzo poważnie.

- Podwyższamy kary za złamanie kwarantanny z 5 tys. zł do 30 tys. zł, a także wprowadzamy mechanizmy śledzenia tego, czy dany człowiek przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarował - zapowiedział premier.

- To jest egzamin z odpowiedzialności, który wszyscy przeżywamy. Robimy to dla nas samych, ale też dla seniorów. Te najbliższe tygodnie muszą być czasem pełnej dyscypliny. Ale nie może to oznaczać samotności. Ona jest groźna i niedobra. Dbajmy, by osoby starsze nie zostały same, bez zakupów, bez pomocy  - apelował premier Mateusz Morawiecki.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe