Zarzuty dla sprawców napadu na sklep w Mielcu

  • 20.03.2020, 15:58 (aktualizacja 20.03.2020, 17:18)
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Zarzuty dla sprawców napadu na sklep w Mielcu
Policjanci przedstawili zarzut kierowania gróźb karalnych oraz posiadania narkotyków 36-letniemu mężczyźnie, który w czasie robienia zakupów demonstrował przedmiot przypominający broń. Drugi z mężczyzn, który brał udział w zdarzeniu usłyszał zarzut znieważenia ekspedientek. Podczas czynności w domu jednego z nich policjanci zabezpieczyli narkotyki. Wobec mężczyzn zastosowano policyjny dozór.

W poniedziałek (16 marca) około godz.16.45 dwóch mężczyzn weszło do jednego ze sklepów na ulicy Szafera w Mielcu. Kiedy byli w sklepie jeden z mężczyzn demonstrował przedmiot przypominający broń, kierując go w stronę ekspedientek. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy zatrzymali wskazanych mężczyzn. Okazali się nimi 35 i 36 letni mieszkańcy Mielca.


Policjanci przeszukali miejsca zamieszkania obu mężczyzn. W domu 36-latka policjanci zabezpieczyli środki odurzające. Oględziny przedmiotu, którym posługiwał się mężczyzna wykazały, że jest to ręczny miotacz gazu w obudowie przypominającej broń, na posiadanie której nie jest potrzebne zezwolenie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 36-letniemu podejrzanemu zarzut kierowania gróźb karanych w stosunku do ekspedientek sklepu oraz zarzut posiadania narkotyków. Drugi z mężczyzn, 35-latek usłyszał zarzut znieważenia w miejscu publicznym osób pracujących w sklepie. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzutów.

Prokuratura Rejonowa w Mielcu zastosowała wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju, zakazu zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonymi, jak również zakaz robienia zakupów we wskazanej sieci sklepów na terenie całego powiatu mieleckiego

KR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe