Powiat dostał od rządu ponad 742 tysiące na walkę z koronawirusem. Na co pójdą pieniądze?

  • 20.03.2020, 08:51

Podziel się:

Oceń:

Powiat dostał od rządu ponad 742 tysiące na walkę z koronawirusem. Na co pójdą pieniądze? Fot. Starostwo Powiatowe w Mielcu. Radni zdecydowali o przekazaniu dotacji mieleckiemu szpitalowi.
Rząd wspiera samorządy w walce z koronawirusem. Mieleckie starostwo również otrzymało dotację. Radni przekazali pieniądze mieleckiemu szpitalowi, który dokona niezbędne zakupy.

Radni dokonali zmiany uchwały budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2020 rok. Minister Finansów decyzją z 9 marca zwiększył plan wydatków budżetu państwa na ochronę zdrowia, z przeznaczeniem na finansowanie zadań związanych ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków choroby zakaźnej wywołanej koronawirusem.


Dlatego z rezerwy ogólnej budżetu państwa, powiat mielecki otrzymał 742 900 zł.

Pieniądze te zostały przekazane, w formie dotacji, do Szpitala Specjalistycznego w Mielcu z przeznaczeniem na zakup: kombinezonów ochronnych, osłon na buty, fartuchów jednorazowych, rękawic, gogli, maseczek chirurgicznych, półmasek FFP2,  systemu do dezynfekcji powierzchni pionowych i trudnodostępnych AIR DECON 200, respiratorów, kardiomonitorów, pomp infuzyjnych, łóżek, materacy, systemu ssącego i filtrującego BIOVAC 106, komory laminarnej, inkubatora laboratoryjnego, centrali wentylacyjnej nawiew – wywiew, systemu DAP - miernik dawki promieniowania RTG, płynów. 


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ja
Ja 20.03.2020, 10:40
przecież na to wszystko nie starczy.

Pozostałe