Na Smoczce procesja eucharystyczna w intencji zażegnania epidemii [VIDEO]

  • 19.03.2020, 16:12 (aktualizacja 19.03.2020, 16:54)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Na Smoczce procesja eucharystyczna w intencji zażegnania epidemii [VIDEO] fot. SzB Kapłani z Parafii Trójcy Przenajświętszej pielgrzymują z monstrancją i relikwiarzem po ulicach Smoczki w Mielcu.
Kapłani z Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu od kilku dni w okolicach godziny 15 wędrują po ulicach swojej parafii z najświętszym sakramentem i relikwiarzem św. Szymona z Lipnicy. Modlą się za mieszkańców a także w intencji zakończenia epidemii.

- Jako "Księża ze Smoczki" postanowiliśmy, iż codziennie w godzinie Bożego Miłosierdzia będziemy wraz Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. Szymona z Lipnicy pielgrzymować po terenie naszej parafii. Chcemy przez 7 dni okrążyć całą naszą wspólnotę w Procesji Eucharystycznej wypraszając łaskę ustania epidemii - czytamy na stronie Facebookowej parafii na Smoczce w Mielcu

Jak podkreślają kapłani w tej procesji nie mogą uczestniczyć parafianie. 

- ... ale mamy nadzieję, iż będziecie nam duchowo towarzyszyć. Prośmy o łaskę ustania epidemii ale również o łaskę wiary dla każdego z nas - wiary w to, że "wszyscy jesteśmy w J E G O ręku" - czytamy na Facebooku parafii.

- W Starym Testamencie czytamy opis zdobycia Jerycha. Była to potężna twierdza. Nikt sobie tego nie wyobrażał, że można ją zdobyć. Jednak coś niemożliwego - stało się możliwe, dzięki mocy Boga. Dlatego chcemy pójść śladem biblijnych izraelitów i prosić Boga, by jego moc powstrzymała tą niebezpieczną epidemię. W jednej pieśni śpiewamy "Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba" (...) Epidemia stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Niosąc Najświętszy Sakrament pośród domów naszej parafii chcemy wszystkim przypomnieć, że nie są sami. Jemu chcemy oddać wszystkie nasze lęki. Jemu oddajemy siebie samego - tłumaczy ks Janusz Paciorek, proboszcz parafii. 

Do tej pory księża byli m. in. na ulicach Wyszyńskiego, Powstańców Warszawy, Szafera, Partyzantów, Majowa, Wolności... 

 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe