Premier Morawiecki: 99,5 proc. osób objętych kwarantanną trzyma się ściśle procedur

  • 19.03.2020, 14:35 (aktualizacja 19.03.2020, 15:22)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Premier Morawiecki: 99,5 proc. osób objętych kwarantanną trzyma się ściśle procedur Fot. Fb Mateusz Morawiecki. Mateusz Morawiecki.
99,5 proc. osób objętych kwarantanną trzyma się ściśle procedur - poinformował premier Mateusz Morawiecki. To jest jeden z najlepszych wskaźników w Europie - podkreślił.

Po zakończeniu czwartkowego posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego Morawiecki zaznaczył, że "dzisiaj potrzebujemy jeszcze narodowej kwarantanny i tego, żeby osoby, które są w kwarantannie, w izolacji, rzeczywiście trzymały się ściśle procedur".

"Chciałem też za to podziękować, bo 99,5 proc. – to jest jeden z najlepszych wskaźników w Europie – trzyma się tych zasad kwarantanny. To dzięki Państwu, dzięki tej dyscyplinie, mamy sytuację taką (...),że będziemy mogli odbudować gospodarkę po tym okresie przymrożenia, będziemy mogli wracać powoli do nowych okoliczności zawodowych, ale też w nowych, poprawionych warunkach sanitarnych" - powiedział premier.

Pakiet pomocowy dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa został przedstawiony w środę po Radzie Gabinetowej.

Po posiedzeniu Rady premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł. Pięć filarów pakietu tworzy: obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycje publiczne. (PAP)

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe