Inauguracja Roku Akademickiego

  • 15.11.2016, 04:30
  • red.
Podziel się:
Oceń:
Inauguracja Roku Akademickiego
Po raz pierwszy uroczyste „Gaudeamus...” rozbrzmiało w sobotę na Społecznej Akademii Nauk w Tarnobrzegu. Uczelnia kontynuuje nauczanie po Wyższej Szkole Handlowej.

Po raz pierwszy w historii rok akademicki zainaugurowała w ostatni weekend października Społeczna Akademia Nauk w Tarnobrzegu. Uczelnia przejęła kilka miesięcy temu Wyższą Szkołę Handlową.

Oficjalnie rok akademicki 2016/2017 rozpoczął wydział zamiejscowy Społecznej Akademii Nauk, jednej z największych niepublicznych szkół w Polsce. Tym samym Tarnobrzeg stał się „najmłodszym dzieckiem” SAN i dołączył do grona takich miast jak Łódź, Warszawa, Kraków czy Londyn, gdzie SAN posiada swoje struktury.

- Jesteśmy największą uczelnią niepubliczną w naszym kraju. Studiuje u nas ponad 18 tys. Studentów. Prowadzimy kształcenie na stopniach licencjackim, inżynierskim, magisterskim, doktoranckim – wymienia Andrzej Kazanowski Dyrektor Wydziału w Tarnobrzegu a zarazem pełnomocnik rektora SAN.

Obecnie na Społecznej Akademii Nauk w Tarnobrzegu studiuje ponad 500 żaków. Oferta będzie systematycznie poszerzana o kierunki, które odpowiadać mają potrzebom podkarpackiego rynku.

- Będziemy prowadzić konsultacje z jednostkami państwowymi, samorządowymi, lokalnymi, ale i z firmami z naszego regionu, tak by przygotować ofertę jak najlepiej odpowiadającą potrzebom – tłumaczy Grzegorz Wilk-Jakubowski, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Tarnobrzegu Społecznej Akademii Nauk. Jednocześnie przekonywał on, że wkrótce tarnobrzeski wydział będzie jednym z najlepszych w Polsce.

Również studenci są szczęśliwi, że po zamknięciu Wyższej Szkoły Handlowej mogą kontynuować naukę w tym samym miejscu. Ich zdaniem Społeczna Akademia Nauk to dla nich dobre miejsce na zdobywanie wiedzy.

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe