Z REGIONU. Miał być na kwarantannie, a poszedł do pracy!

  • 18.03.2020, 15:44 (aktualizacja 18.03.2020, 15:58)
  • G. Król/ opr. KR

Podziel się:

Oceń:

Z REGIONU. Miał być na kwarantannie, a poszedł do pracy! Fot. Archiwum
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się obywatel Ukrainy, który nie zastosował się do obowiązku kwarantanny. Zamiast tego...poszedł do pracy .

Jak udało się nam dowiedzieć Ukrainiec legalnie przebywający i pracujący w Polsce wrócił do naszego kraju, po wizycie na Ukrainie. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że na przejściu granicznym został poinformowany, że ma przejść kwarantannę w warunkach domowych. Mężczyzna nie miał żadnych objawów.

Informacja o tym, że taka osoba została skierowana na kwarantannę dotarła do policji. Mundurowi każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte obserwacją, wywiązują się z tego obowiązku. To oni odkryli, że pod wskazanym przez Ukraińca adresem nie ma go. Bardzo szybko udało się ustalić, gdzie pracuje. Patrol został skierowany do firmy Tabor w Dębicy. Podejrzenia potwierdziły się. Mężczyzna był w pracy.

- Nie mieliśmy żadnej informacji, że jest objęty kwarantanną, nie wiedzieliśmy również, że nasz pracownik był na Ukrainie w ostatnim czasie - informuje zarząd firmy Tabor.

W krótkim komunikacie poinformowali również, że natychmiast hala, w której pracował mężczyzna została zamknięta i przejdzie dezynfekcję. W trybie natychmiastowym kwarantanną objęci zostali współpracownicy Ukraińca.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia potwierdzone zostały kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce. Dwa z nich dotyczą osób z Mielca. Obecnie wirus stwierdzony został u 251 osób. Niestety pięć z nich zmarło.

 

ŻRÓDŁO: Dębica24.eu

G. Król/ opr. KR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe