Zakażenia lekarzy w szpitalu w Mielcu? Jest oświadczenie Szpitala

  • 17.03.2020, 14:17 (aktualizacja 17.03.2020, 15:18)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Zakażenia lekarzy w szpitalu w Mielcu? Jest oświadczenie Szpitala W szpitalu nie ma osób z koronawirusem.
W sieci krążą niesprawdzone i niepotwierdzone informacje o tym, że jakoby niektórzy lekarze szpitala specjalistycznego stwarzali zagrożenie dla załogi i pacjentów - bo przebywając na urlopach mogli zarazić się koronawirusem. W tym temacie Szpital Specjalistyczny w Mielcu - umieścił specjalny komunikat.

Oświadczenie Szpitala Specjalistycznego w Mielcu

- W związku z krążącymi nieprawdziwymi informacjami na temat personelu szpitalnego, którego przedstawiciele rzekomo są nosicielami wirusa COVID-19, uprzejmie informujemy, że osoby, które wróciły z zagranicy a pracują w szpitalu (nawet te przebywające czasowo w państwach, w których nie panuje szczególne zagrożenie wirusem) poddane były testom w kierunku obecności wirusa - czytamy w komunikacie.

- Wyniki są negatywne, czyli osoby, które wróciły do pracy, nie są zarażone wirusem. Same wyraziły wolę udostępnienia tychże wyników testów. Sytuacja cały czas jest monitorowana i na bieżąco podejmowane są wszelkie działania wobec personelu szpitalnego wracającego z zagranicy lub mającego kontakt z osobami narażonymi na zakażenie. Uprzejmie prosimy o zachowanie wstrzemięźliwości w przekazywaniu informacji dotyczących osób rzekomo zarażonych, ponieważ przekłamania i nadużycia powodują zbędną panikę. O liczbie osób w województwie i powiatach, u których stwierdzono obecność wirusa, na bieżąco informuje Wojewoda Podkarpacki - czytamy w komunikacie 

SzB

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mark Twain
Mark Twain 18.03.2020, 14:57
Wierzę jedynie w informacje zdementowane.
Rondo
Rondo 18.03.2020, 00:35
Tu potrzebne jest rondo
Obawa
Obawa 17.03.2020, 21:57
Dlaczego takich osób kwarantanna nie dotyczy?
Obawa
Obawa 17.03.2020, 21:54
Dlaczego tych osób kwarantanna nie dotyczy?
Pacjent
Pacjent 17.03.2020, 21:42
Jeśli to prawda że wrócili z Włoch i przyjmowali pacjentów w prywatnych przychodniach przez kilka dni, a teraz są objęci kwarantanną to znaczy że narazili dużo ludzi na zarażenie koronawirusem. Zrobili to świadomie i z premedytacją, wykazując tym samym całkowity brak odpowiedzialności.
Pacjent
Pacjent 17.03.2020, 16:00
Czy Ci lekarze wracając do kraju nie powinni poddać się kwarantannie? Jak widać złamano prawo. Czy testy zrobiono przed powrotem do pracy ? I dlaczego testy są dostępne dla lekarzy a dla normalnych pacjentów nie ? Bo skoro bezobjawowy lekarz może to dlaczego pacjent nie może ?
Zb
Zb 17.03.2020, 15:46
Czyżby???? Jakoś nie wiierzę!!!!

Pozostałe