Mieleckie inwestycje zagrożone

  • 15.11.2016, 06:08 (aktualizacja 15.11.2016, 06:12)
  • Edward Tabor

Podziel się:

Oceń:

Mieleckie inwestycje zagrożone arch.
Na zwołanej w trybie pilnym na czwartek, 10 listopada, sesji rady miasta radni przegłosowali uchwałę pozwalającą miastu zaciągnąć kredyt na budowę nowej biblioteki. To warunek aplikowania w terminie do 16 listopada o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) dla województwa podkarpackiego.

Podjęcie tej uchwały poprzedził ostry spór pomiędzy władzami miasta a radnymi klubu PiS, zarówno podczas sesji, jak i podczas posiedzeń komisji rady.

Przypomnijmy - kilka tygodni temu okazało się, że starania Mielca o uzyskanie ogromnego dofinansowania na budowę biblioteki, z tzw. kontraktu terytorialnego sięgającego aż 85 procent kosztów, zakończyły się niepowodzeniem. Był to poważny cios w ambitne plany postawienia nowego obiektu, którego koszty wyceniono na grubo ponad dwadzieścia milionów złotych.

Podkarpacki marszałek Władysław Ortyl namawiał mieleckich samorządowców do aplikowania o finansowe wsparcie w ramach wspomnianego RPO.

Więcej w 46 numerze Korso

Edward Tabor

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe