Długi weekend na drogach powiatu mieleckiego

  • 14.11.2016, 23:29
  • opr.ms/KPP Mielec

Podziel się:

Oceń:

Długi weekend na drogach powiatu mieleckiego KPP Mielec
Przez ostatnie dni policjanci mieleckiej drogówki prowadzili działania „Listopadowy weekend 2016”. Działania te miały zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców powiatu przez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych podczas pogarszających się warunków pogodowych wpływających negatywnie na ruch na drogach.

Podczas czterodniowych działań „Listopadowy weekend 2016” głównym zadaniem policjantów ruchu drogowego było zapewnienie płynności i porządku na drogach naszego powiatu oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez natychmiastową reakcję na wykroczenia popełniane przez kierowców.

Podczas wzmożonych kontroli drogowych policjanci zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

11 listopada w miejscowości Padew Narodowa została zatrzymana do kontroli 28-letnia mieszkanka województwa małopolskiego, która w terenie zabudowanym jechała z prędkością 106km/h;

12 listopada w miejscowości Rzędzianowice został zatrzymany do kontroli drogowej 36-letni mieszkaniec gminy Czermin, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h;

12 listopada w miejscowości Orłów, policjanci zatrzymali do kontroli 56-letniego mieszkańca Mielca, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h.

Kierujący zostali ukarani mandatami, a ich prawa jazdy zostały zatrzymane.

Warto podkreślić że miejsca w których policjanci dokonali kontroli drogowych wskazane były na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsca niebezpieczne ze względu na to, że dochodzi tam do przekraczania prędkości przez kierujących.

Podczas „Listopadowego weekendu 2016” na drogach powiatu mieleckiego nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci pracowali na miejscu 15 kolizji. Ujawnili 3 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

opr.ms/KPP Mielec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe