Kuźnia sportowych talentów

  • 13.11.2016, 05:02
  • Edward Tabor

Podziel się:

Oceń:

Kuźnia sportowych talentów SMS
Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Laty w Mielcu kojarzona jest przede wszystkim z piłką nożną. Okazuje się jednak, że jej mury opuszczają nie tylko adepci futbolu.

Od trzech lat do grona absolwentów tej niepublicznej placówki zaliczają się siatkarki UKS Szóstki Mielec, a w tym roku nauką i szkoleniem objęci zostali także pływacy Ikara Mielec.

Wychowankowie SMS-u w piłkarskiej elicie
Uczniowie szkoły – młodzi piłkarze jako wychowankowie Akademii Piłkarskiej Stali Mielec mają możliwość kontynuowania kariery piłkarskiej zarówno w pierwszoligowej Stali, jak i w innych zespołach, bądź z ekstraklasy, bądź z niższych lig.

Obecnie w kadrze zespołu trenerów Zbigniewa Smółki i Macieja Serafińskiego jest czterech wychowanków SMS -u – Krystian Gertinger, Kamil Radulj, Damian Bożek i Sebastian Łętocha. Trzech wychowanków występuje w klubach ekstraklasy. Zawodnikiem Ruchu Chorzów jest Michał Walski, w Wiśle Płock gra Piotr Mroziński, a w Termalice Bruk Bet Nieciecza – Patryk Fryc. W 2. lidze występuje obecnie pięciu mieleckich wychowanków - Kamil Kościelny w Radomiaku Radom, Maciej Domański i Michał Czarny w Puszczy Niepołomice oraz Grzegorz Płatek i Mateusz Czyżycki w Siarce Tarnobrzeg.

Siatkówka stawia na wychowanki
Szkoła Mistrzostwa Sportowego blisko współpracuje z klubem siatkarskim UKS Szóstka Mielec już czwarty sezon. Trenerem koordynatorem jest od lat związany z mieleckim środowiskiem Roman Murdza. To trener niezwykle utytułowany w pracy z seniorkami zarówno w Mielcu, jak i w innych klubach (m.in. mistrz Polski z BKS Bielsko w 1996 roku). Bardzo dobrze odnalazł się też w pracy szkoleniowej z młodzieżą.

Budowany od podstaw klub Szóstka Mielec kontynuuje wspaniałe tradycje mieleckiej żeńskiej siatkówki, opierając się na wychowankach klubu. Stanowią one trzon obecnej drużyny grającej w II lidze. Oparta na mielczankach drużyna juniorek Szóstki w poprzednim sezonie dotarła do fi nałów mistrzostw Polski, co było ogromnym sukcesem dającym nadzieje na to, że Mielec już niedługo wróci na należne mu miejsce na mapie żeńskiej siatkówki w naszym kraju. Warto dodać, że kilka wychowanek Szóstki kontynuuje siatkarską przygodę w innych zespołach, np. Katarzyna Półchłopek we Włocławku, Katarzyna Słomba w Rzeszowie, Paulina Węgrzyn we Wrocławiu czy Urszula Wiercigroch na Śląsku.

Więcej w 45 numerze Korso

Edward Tabor

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
siatkarka
siatkarka 13.11.2016, 10:29
Trener Murdza jest klasą samą w sobie. Pamiętam jak trenował nasze panie na szczycie ligi. Pierwszy set zawsze "na siedząco". Pełna analiza sytuacji. A trenerkę zaczynał od drugiego. Super, że pracuje teraz od podstaw. Widać, że to jego pasja

Pozostałe