GMINA RADOMYŚL WIELKI: Ograniczenia w działalności publicznej

  • 12.03.2020, 12:11
  • MW

Podziel się:

Oceń:

GMINA RADOMYŚL WIELKI: Ograniczenia w działalności publicznej Fot. Gmina Radomyśl Wielki SCKiB, szkoły - koronawirus dotknął wiele stref życia.
Zamknięte szkoły, biblioteki, SCK, spotkania odwołane. W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS– CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 ograniczona zostaje sfera działalności publicznej w Radomyślu Wielkim.

Od dziś tj. 12 marca do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostało czasowo ograniczone. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

  • Szkoły zamknięte

W związku decyzją Ministra Edukacji Narodowej od dziś do 25 marca wszystkie placówki oświatowe na terenie Gminy Radomyśl Wielki zostaną zamknięte (w okresie przejściowym tj. w dniach 12-13.03. w szkołach będą odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze).

  • SCKiB odwołuje zajęcia i zamyka biblioteki

Wszystkie zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży (robotyka, plastyczne, taneczne i muzyczne w ramach Samorządowego Ogniska Muzycznego) prowadzone przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim zostają wstrzymane do odwołania. Również Biblioteka Publiczna w Radomyślu W. wraz z wszystkimi filiami (Dulcza Wielka, Ruda, Zdziarzec i Żarówka) została zamknięta do odwołania.

  • Nie będzie spotkań z mieszkańcami

Z powodu koronawirusa magistrat odwołał także spotkania z mieszkańcami na temat planowanej rozbudowy kanalizacji sanitarnej (projektowanie) w Dąbrówce Wisłockiej i Rudzie, które miały się odbyć w dniach 15 marca o godz. 12:15 (Ruda) i 22 marca o godz. 11:45 (Dąbrówka Wisłocka). Nie odbędzie się również zebranie z mieszkańcami Radomyśla Wielkiego zaplanowane na 17 marca. Nowe daty spotkań zostaną podane w późniejszym terminie.
Wszystkie te działania mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

MW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Jak to
Jak to 22.03.2020, 18:01
A Alcapone działa i ma się dobrze jak niby nic. Klienci w potrzebie się trzęsą na plantach.

Pozostałe