Ola Wiciejowska z Irydy Mielec najlepszą zawodniczką Pucharu Karpat [WYWIAD]

• 11.03.2020, 18:21
  • DJ

Podziel się:

Oceń:

Ola Wiciejowska z Irydy Mielec najlepszą zawodniczką Pucharu Karpat [WYWIAD] Fot. Damian Jemioło Aleksandra Wiciejowska (niebieski komplet) w trakcie pojedynku w Libiążu.
Aleksandra Wiciejowska z Irydy Mielec zawalczyła na Pucharze Karpat - jednym z najbardziej prestiżowych turniejów bokserskich w regionie i nie tylko wygrała swój pojedynek, ale została obwołana najlepszą pięściarką zawodów. Był to również jej debiut w wyższej kategorii wiekowej - junior.

Aleksandra Wiciejowska to zdecydowanie najlepsza zawodniczka Irydy Mielec. W 2019 roku zdobyła brązowy medal na Pucharze Polski, który był drugim medalem Irydy z tak ważnych zawodów. Pierwszy do Mielca przywiózł starszy kolega Oli - Krystian Kopeć. O ich sukcesach pisaliśmy już tutaj:

Jak sama o sobie mówi - tworzy historię kobiecego boksu w Mielcu. I choć jest to bardzo śmiałe stwierdzenie, to trudno nie przyznać jej racji. Ola ma na swoim koncie już kilka sukcesów - brązowy medal z Pucharu Polski czy tytuł najlepszej zawodniczki turnieju na pierwszym etapie Pucharu Karpat. Jej dobra passa została przerwana dopiero w sobotę, 7 marca na zawodach w Libiążu, gdzie przegrała przez poddanie narożnika z powodu silnego krwotoku nosa. Można powiedzieć, że to prawdziwa pięta Achillesowa zawodniczki, gdyż jej nos dawał się jej we znaki wielokrotnie w przeszłości.

Aleksandry niestety nie mogliśmy oglądać na drugim etapie Pucharu Karpat, który miał mieć miejsce w powiecie dębickim, gdyż ten został przełożony z powodu koronawirusa. Jednak już za dwa tygodnie zawodniczka mieleckiego klubu będzie boksować na Mistrzostwach Polski juniorek w boksie w Grudziądzu! Z tej okazji postanowiliśmy opublikować krótki wywiad z Olą, który przeprowadziliśmy z nią chwilę po Pucharze Karpat.

Przeczytaj naszą rozmowę z Aleksandrą na drugiej stronie artykułu.