Krystyna Czubówna dla KORSO: "Interpretując tekst przekazuję Państwu myśl, która przyświeca autorowi" [VIDEO]

  • 10.03.2020, 20:38 (aktualizacja 23.03.2020, 13:52)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Krystyna Czubówna dla KORSO: "Interpretując tekst przekazuję Państwu myśl, która przyświeca autorowi" [VIDEO] fot. T. Bednarczyk Krystyna Czubówna była gościem spotkania autorskiego Krystyny Gucewicz w Mielcu. Czytała fragmenty jej książki.
Popularna dziennikarka, prezenterka telewizyjna a przede wszystkim właścicielka najsłynniejszego głosu lektorskiego - Krystyna Czubówna - mówi nam o swojej pracy. Wspomina o tym, jak to jest być popularnym. Komentuje współczesny język ludzi mediów, a także opowiada o tym, jak udało się jej przez te wszystkie lata podnieść rangę lektora - z rzemiosła do sztuki.

Pochodząca z Nowego Sącza dziennikarka i zawodowy lektor - Krystyna Czubówna była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu w ostatnią niedzielę 8 marca. 

Zobacz WYWIAD

 

Krystyna Czubówna w Mielcu czytała fragmenty Notesu Krystyny Gucewicz czyli Fołtyn w śmietanie (Wydawnictwo ARKADY)

W Notesie Krystyny Gucewicz znaleźli się m.in.: Stan Borys, Jerzy Bralczyk, Krystyna Czubówna, Piotr Fronczewski, Irena Santor, Karol Strasburger, Stanisław Tym oraz niezapomniani: Hanka Bielicka, Stefania Grodzieńska, Gustaw Holoubek, Jan Himilsbach, Agnieszka Osiecka, Danuta Szaflarska, Violetta Villas, Zbigniew Zapasiewicz.

Krystyna Gucewicz - poetka, publicystka, pisarka, satyryk, reżyser, krytyk sztuki, teatrolog, wykładowca uniwersytecki, dziennikarka, autorka programów radiowych i telewizyjnych. Pochodzi z kresowego rodu Gucewiczów, którego sławnym reprezentantem jest architekt Wawrzyniec Gucewicz, budowniczy ratusza i katedry w Wilnie. Ukończyła Wydział Filologii Polskiej UW oraz Studium Dziennikarstwa UW. Prowadziła dział kulturalny „Expressu Wieczornego” i tygodnika „Szpilki”, współtworzyła programy telewizyjne: „Wieczór z Alicją”, „Na stojaka”, współpracowała m.in. z Polskim Radiem.

Krystyna Czubówna – polska dziennikarka, prezenterka programów informacyjnych oraz lektorka filmów przyrodniczych i audycji radiowych. Z wykształcenia prawnik.

 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe