Baranovski wystąpił na scenie SCK w Mielcu [FOTO, VIDEO]

  • 07.03.2020, 17:28 (aktualizacja 07.03.2020, 17:55)
  • SzB. | fot. K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Baranovski wystąpił na scenie SCK w Mielcu [FOTO, VIDEO] Fot. K. Radoń
W Domu kultury SCK w Mielcu w piątek 6 marca wystąpił młody i dopiero debiutujący artysta" Baranovski. Wspólnie z zespołem zaprezentował swoją debiutancką płytę. Koncert cieszył się ogromną popularnością. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Tygodnika Regionalnego KORSO.

Za projektem BARANOVSKI stoi Wojtek Baranowski, którego można pamiętać z udziału w programie The Voice Of Poland lub z koncertów grupy XXANAXX, gdzie występował jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. Na początku 2018 roku przyszedł jednak czas, aby ten młody wokalista, muzyk i songwriter na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię.

Już w debiutanckim sezonie dwukrotnie udało mu się wejść do top 20 najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce. Najpierw popularność zdobył singiel „Dym”. Jeszcze lepiej poradził sobie numer „Luźno”, który w radiu jesienią 2018 ustępował jedynie przebojom Dawida Podsiadły, Pawła Domagały i Orkiestry Męskiego Grania.

Jeżeli dodać do tego występy podczas najważniejszych koncertowych wydarzeń w kraju, na czele z Open’erem, Orange Warsaw Festivalem i Męskim Graniem, można śmiało stwierdzić, że mamy do czynienia z jednym z najmocniejszych wejść na rynek ostatnich sezonów. Najlepszym tego potwierdzeniem jest nominacja do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”.

W 2019 rok BARANOVSKI wszedł z kolejnym singlem zapowiadającym jego debiutancką płytę. I to singlem nie mniej chwytliwym i przyjaznym radiu jak dotychczasowe propozycje, acz utrzymanym w zupełnie innym tonie. Mowa o piosence „Zbiór” - łagodnej i nastrojowej balladzie, w której BARANOVSKI pokazał się jako romantyczny wrażliwiec, muzycznie zaś dał w niej wyraz swojej sympatii do klasycznych brzmień w duchu vintage.

Kolejny bardzo udany sezon wypełniły liczne koncerty w całej Polsce, w tym występy na Olsztyn Green Festivalu, Fest Festivalu w Chorzowie i warszawskim festiwalu „Co Jest Grane”. 

Jeszcze większy sukces odniósł opublikowany późnym latem 2019 singiel „Czułe miejsce”, który stał się jednym z największych hitów roku, podbijając szczyt oficjalnej listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, a na YT notując efektowny wynik ponad 7 milionów wyświetleń.

25 października swoją premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór”, której entuzjastyczne przyjęcie potwierdza, że przed artystą wkrótce kolejne duże sukcesy. 2020 to będzie jego rok w polskiej muzyce!

Organizatorami koncertu było Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Miasto Mielec.

SzB. | fot. K. Radoń

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe