Dom dla seniorów w Radomyślu

  • 04.03.2020, 20:30
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Dom dla seniorów w Radomyślu Fot. archiwum Dzienny Dom Pomocy będzie wielkim wsparciem dla seniorów.
Już w maju seniorzy zamieszkujący gminę Radomyśl Wielki będą mogli skorzystać z Dziennego Domu Pomocy w Radomyślu Wielkim. Placówka będzie mogła przyjąć 20 osób.

Dzienny Dom Pomocy będzie funkcjonował w strukturach Stowarzyszenia „Nasza Gmina”. Jego siedzibą będzie budynek zlokalizowany przy ul. Krasińskiego 1 w Radomyślu Wielkim.

Dla kogo?
Dzienny Dom Pomocy rozpocznie działalność w maju. Będzie przeznaczony dla 20 seniorów w wieku: kobiety 60+ i mężczyźni 65+.

- Placówka będzie zapewniać 8-godzinną ofertę usług w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00. W ramach działalności realizowany będzie wszechstronny zakres usług dostosowanych do potrzeb i możliwości uczestników, w tym: zapewnienie śniadania i obiadu w formie cateringu; poradnictwo psychologiczne, logopedyczne i dietetyczne; zajęcia ruchowe: nordic walking; trening budżetowy; trening kompetencji społecznych; trening pamięci; zajęcia taneczne; wyjazdy integracyjno – aktywizacyjne; spotkania i prelekcje – wylicza Andrzej Przybyszewski, koordynator projektu. Dodatkowo uczestnicy będą mieli zapewniony transport busem do Dziennego Domu Pobytu w Radomyślu Wielkim.

Rekrutacja rozpoczęta
Od poniedziałku trwa nabór chętnych do placówki. Rekrutacja będzie prowadzona do 17 kwietnia br. Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie proszone są o wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych i złożenie ich w biurze  w Ośrodku Rewalidacyjno – Wychowawczym pod adresem Pień 41, 39-310 Radomyśl Wielki. Bliższe informacje i formularze rekrutacyjne zostały zamieszczone na stronie www.nasza-gmina.org
 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe