Na Mistrzostwach Podkarpacia w Mielcu zawalczyło 226 karateków [FOTO] 

  • 03.03.2020, 15:33
  • DJ

Podziel się:

Oceń:

Na Mistrzostwach Podkarpacia w Mielcu zawalczyło 226 karateków [FOTO] Fot. Damian Jemioło W Mielcu zawalczyło 226 karateków z aż 20 różnych klubów.
Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży zgromadziły na hali sportowej mieleckiej podstawówki 20 klubów z całego województwa i ponad 220 zawodników. To największy turniej karate w regionie.

Zawody w karate kyokushin w Mielcu miały miejsce w sobotę, 29 lutego. Na trzech rozłożonych matach w hali sportowej SP nr 11 zawalczyło ze sobą 226 karateków. Pojedynkowali się oni w konkurencji kata (układy formalne) oraz kumite (walka w pełnym kontakcie).

Już od godziny 8:00 trwała weryfikacja zawodników, natomiast oficjalne rozpoczęcie odbyło się o godzinie 10:00. Organizatorem całego wydarzenia był Mielecki Klub Kyokushin Karate, prowadzony przez sensei Romana Jemioło (czarny pas, czwarty dan). Uroczystość otworzył natomiast prezes Podkarpackiego Związku Karate - sensei Krzysztof Jakubowicz (czarny pas, trzeci dan). Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (czarny pas, szósty dan), a sędzią technicznym - shihan Dariusz Walas (czarny pas, piąty dan). 

W czasie otwarcia mistrzostw sensei Roman Jemioło złożył podziękowania dla zawodniczki Moniki Zielińskiej z Kolbuszowskiego Klubu Kyokushin Karate za wybitne osiągnięcia w 2019 roku. Monika Zielińska, choć jest kolbuszowianką, to jest wychowanką sensei Romana Jemioło. Aktualnie Monika jest mistrzynią Polski, w 2019 roku zawalczyła również na mistrzostwach świata w Tokio - niestety, nie udało się jej zająć podium. Sensei na otwarciu dziękował także za pomoc w organizacji turnieju radnej Magdalenie Weryńskiej-Zarzeckiej, prezydentowi Jacka Wiśniewskiemu, staroście powiatowemu Stanisławowi Lonczakowi oraz sponsorom, którzy wsparli organizatorów.

Dla zwycięzców w turnieju Mielecki Klub Kyokushin Karate przygotował specjalne puchary, które wraz z dyplomami wręczał dyrektor MOSiR w Mielcu Janusz Godek.

Mielecki Klub Kyokushin Karate reprezentowało 15 zawodników. Zdobyli oni osiem pucharów: w kategorii kata trzecie miejsce zajęli Mieszko Zaręba i Eryk Rolek, natomiast w kategorii kumite drugie miejsce zajął Jakub Bąk, a trzecie Natalia Skrzyniarz, Arkadiusz Sobota, Maciej Kobyra, Matylda Kremer i Arkadiusz Wais.

Zobacz na drugiej stronie, jakie kluby pojawiły się na turnieju.

DJ

Zdjęcia (91)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe