Najlepszy Sołtys Roku wybrany!

  • 03.03.2020, 09:14
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Najlepszy Sołtys Roku wybrany! Fot. gmina Padew Narodowa Józef Dul został sołtysem roku.
Podczas tradycyjnego Dnia Sołtysa w gminie Padew Narodowa wręczono wyróżnienie dla najlepszego sołtysa 2019 roku. Zaszczytny tytuł otrzymał Józef Dul – od kilkunastu lat pełniący funkcję sołtysa Kębłowa.

Spotkanie odbyło się w piątek, 22 lutego. Udział w nim wzięli wszyscy sołtysi z terenu gminy Padew Narodowa oraz przedstawiciele władz samorządowych różnego szczebla. W imieniu Zarządu Powiatu Mieleckiego życzenia i gratulacje dla Sołtysa Roku przekazał Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz.
 

- Przyznanie Panu tego zaszczytnego tytułu stanowi wyraz uznania dla całokształtu Pańskiej pracy oraz zaangażowania w sprawy wspólnoty lokalnej. To dowód na to, że swoje odpowiedzialne obowiązki wobec społeczeństwa wykonuje Pan wzorowo, skutecznie działając na rzecz rozwoju polskiej wsi oraz umiejętnie integrując mieszkańców Kębłowa wokół spraw ważnych dla wspólnoty sołeckiej. Życzymy, by osiągnięty sukces stał się dla Pana źródłem satysfakcji oraz motywacją do podejmowania kolejnych, cennych społecznie inicjatyw – przekazali przedstawiciele powiatowych władz w liście gratulacyjnym adresowanym do Józefa Dula. 

O roli sołtysów wiele podczas spotkania mówił także wójt gminy Padew Narodowa Robert Pluta. Jak podkreślił, funkcja sołtysa jest trudna, wymaga dyspozycyjności, poświęcenia, rezygnacji z czasu wolnego, bywa, że nawet kosztem rodziny. Dodał, że w Gminie Padew Narodowa od pięciu lat działa także lokalny Konwent Sołtysów, który jest jedynym tego typu ugrupowaniem w regionie.

Uroczysty Dzień Sołtysa w Padwi Narodowej odbył się już po raz piąty z inicjatywy Przewodniczącego Konwentu Sołtysów Edwarda Kołka, wójta gminy Roberta Pluty i przewodniczącego Rady Gminy Janusza Bika. Tytuł „Sołtysa Roku” wręczono z kolei po raz trzeci.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe