Tygodnik Regionalny KORSO nr 9/2020

  • 02.03.2020, 20:58 (aktualizacja 09.03.2020, 21:43)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 9/2020
W Mielcu nie brakuje utalentowanych osób! Żywym dowodem jest pan Bartek, który wygrał jeden z odcinków popularnego teleturnieju "Jeden z dziesięciu". W finale zdobył 82 punkty.

Tęczowy herb
W 2019 roku wiele samorządów lokalnych przyjęło uchwały, w których protestują przeciwko "ideologii LGBT". Aktywiści działający na rzecz społeczności gejów, lesbijek i osób transpłciowych protestują i mówią, że te uchwały naruszają podstawowe zasady wolności człowieka. Instytut Równości opublikował na swoim Facebooku ponad setkę herbów miast, które takie uchwały wprowadziły. Znalazł się tam też herb Mielca.

 

Bomba w ciężarówce
Policjanci i strażacy zostali wezwani w miniony piętek (28 lutego) około godz. 12.30 na stację paliw przy ul. Legionów, gdzie rzekomo miała znajdować się bomba pod samochodem ciężarowym.

 

Emerytury na bogato
Od 1 marca zmieniły się stawki rent i emerytur Polaków. Do tego dochodzi nowość: emerytura matczyna. Nie zabraknie znów upragnionych "trzynastek".

 

Na co sołtysi wydaliby miliony?
11 marca to w kalendarzu świąt Dzień Sołtysa. Ludzie ci sprawują funkcję odpowiedzialną i nieraz bardzo niewdzięczną. Jeśli zrobią coś, co nie spodoba się mieszkańcom, to pewne jest, że usłyszą o tym osobiście pod kościołem albo sklepem. Zadaliśmy więc kilku sołtysom parę pytań..

 

Nowy wirus wzbudza strach
Chyba nie ma w naszym kraju osoby, która nie słyszałaby o koronawirusie. Bacznie obserwujemy serwisy informacyjne i na bieżąco śledzimy sytuację na całym świecie. Póki co w Polsce nie mamy potwierdzonego przypadku zakażenia wirusem z Chin, ale jak długo ta sytuacja będzie trwała? Chyba nikt nie ma złudzeń, że wcześniej czy później wirus przekroczy granice naszego kraju.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe