Wyróżnienie dla radnego z Radomyśla

  • 27.02.2020, 13:02 (aktualizacja 27.02.2020, 13:08)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Wyróżnienie dla radnego z Radomyśla Fot. Gmina Radomyśl Wielki Andrzej Jarosz odbiera wyróżnienie z rąk włodarzy gminy Radomyśl Wielki.
W styczniu Andrzej Jarosz - strażak i radny z Radomyśla Wielkiego - na stoku w Zakopanem uratował życie kobiecie. Jego czyn postanowili docenić włodarze radomyskiej gminy.

Andrzej Jarosz jest naczelnikiem OSP Radomyśl Wielki i radnym miejskim. 23 stycznia przebywał z rodziną na urlopie w Zakopanem. Feralnego dnia był na Pardałówce. W pewnym momencie kobieta zjeżdżająca ze stoku na dmuchanym kole wjechała wprost pod konie ciągnące sanie, które brały udział w kuligu.

- Ta pani została przeciągnięta ok. 15 m. Widząc co się dzieje pobiegłem do niej i zacząłem jej pomagać. Gdy już ułożyłem ją w pozycji bocznej, zadzwoniłem na 112 i opisałem sytuację. Następnie udzielałem jej wsparcia psychicznego do przyjazdu zespołu ratownictwa i patrolu policji – relacjonował druh Jarosz.

To zdarzenie nie umknęło uwadze władzom gminy. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (25.02) burmistrz Józef Rybiński i przewodniczący rady Jan Miękoś wręczyli Andrzejowi Jaroszowi list gratulacyjny i okolicznościową statuetkę św. Floriana, patrona strażaków.

- W związku z niecodziennym męstwem i odwagą. którymi wykazał się Pan poza służbą, przebywając w czasie wolnym w Zakopanem, gdzie uratował Pan kobietę przed stratowaniem przez konie, pragniemy podziękować za ogromne poświęcenie w ratowaniu życia ludzkiego. Nie zważając na niebezpieczeństwo podjął Pan błyskawiczną interwencję, która w tak dramatycznych okolicznościach pozwoliła zapobiec ogromnej tragedii – napisali w liście gratulacyjnym włodarze. - Gratulujemy tej pięknej i odważnej postawy strażaka ratownika. Ten wyczyn to nie tylko promocja pańskiej osoby, ale i radomyskich druhów i naszej gminy, gdyż wydarzenie to odbiło się szerokim echem – powiedział burmistrz wręczając wyróżnienie.

 

- Spełniłem tylko swój obowiązek – skomentował krótko wyróżniony.

 

O tym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe