Dwa nowe policyjne psy w mieleckiej komendzie

  • 25.02.2020, 14:49
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Dwa nowe policyjne psy w mieleckiej komendzie Fot. Starostwo Powiatowe w Mielcu
Szeregi mieleckiej policji zasilą dwa psy służbowe. Owczarek niemiecki i belgijski. Czworonogi właśnie zakończyły wraz ze swoimi przewodnikami służbowymi pięciomiesięczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Psy zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz Urząd Miasta w Mielcu.

Dziś Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa spotkał się z Wicestarostą Powiatu Mieleckiego Andrzejem Bryłą oraz Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim, którzy zakupili pieski dla mieleckiej jednostki Policji. Włodarze przekazali na Fundusz Wsparcia Policji 16 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na zakup psów i ich wyposażenie.

Naba to pies policyjny, który jest szkolony do działań specjalnych na terenie całego kraju. Bary to pies patrolowo – tropiący. Czworonogi będą  pomocne również w zabezpieczaniu imprez sportowych i masowych. Pod okiem instruktorów szkoliły się w pokonywaniu przeszkód, tropieniu śladów, pościgach, a także uczyły się obrony swojego przewodnika. Podczas szkolenia przewodnicy i ich czworonożni przyjaciele uczą się współpracy, aby móc stworzyć zgrany duet. Zdobyte na szkoleniu umiejętności wykorzystane będą podczas służby patrolowej na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Psy oraz ich opiekunowie podczas szkolenia zdobywali również wzajemne zaufanie, które później procentuje we współpracy służbowej z psem.


Podczas dzisiejszego spotkania przewodnicy rozmawiali z samorządowcami o swoich doświadczeniach w pracy z psem, wspominali szkolenie oraz opowiadali anegdoty związane z służbą z czworonogami.

KR

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe