Nowe ustalenia w sprawie wypadku w Rzemieniu!

  • 25.02.2020, 12:36 (aktualizacja 25.02.2020, 12:52)
  • K. Radoń, BW

Podziel się:

Oceń:

Nowe ustalenia w sprawie wypadku w Rzemieniu! Fot. KPP Mielec W zdarzeniu ucierpiało pięć młodych osób.
W niedzielny wczesny poranek (23 lutego) czwórce młodych osób nie było dane bezpiecznie powrócić do swoich domów i rodzin. Niestety, w naszym rejonie wydarzył się nieszczęśliwy wypadek, w którym udział wzięły osoby dopiero zaczynające swoje dorosłe życie. Do wypadku doszło około godz. 4.00 nad ranem w miejscowości Rzemień (gmina Przecław).

W zdarzeniu ucierpiało pięć młodych osób w wieku od 18 do 21 lat. Kierowca citroena prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, uderzając w przepust drogowy, a następnie dachował. Kierujący był trzeźwy, jednak nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

Policjanci ustalili, że osobowym citroenem podróżowało 5 osób, kierowca w wieku 19 lat, jego 21-letni kolega oraz trzy koleżanki w wieku 18 lat. Pasażerowie w wyniku wypadku doznali poważnych obrażeń i zostali przewiezieni do szpitali w Mielcu, Tarnobrzegu i Rzeszowie. Funkcjonariusze przebadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Dodatkowo od kierującego pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających.

Na miejscu zdarzenia pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną, szkic miejsca zdarzenia oraz oględziny. Zebrany materiał dowodowy pozwoli ustalić szczegółowo przebieg zdarzenia i jego przyczyny.

Funkcjonariusze przesłuchali już 19-letniego kierowcę citroena. Jak poinformowała mielecka policja, młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. W sprawie prowadzone są dalsze czynności pod nadzorem prokuratury.

Strażacy, gdy dojechali na miejsce zdarzenia, zastali samochód osobowy w przydrożnym rowie, przy pojeździe stały dwie osoby poszkodowane: mężczyzna i kobieta, które poinformowały, że wydostały się samodzielnie. W tylnej części były zakleszczone trzy osoby. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostali się do reszty osób i wydostali je z pojazdu. - Akcja strażaków trwała ponad 4 godziny - informuje rzecznik Państwowej Straży Pożarnej. 

Jak się dowiedzieliśmy, jedna dziewczyna walczy o zdrowie po udanej operacji, natomiast druga jest w stanie ciężkim. 

Co grozi kierowcy za spowodowanie wypadku bez uprawnień? Jak mówi rzecznik mieleckiej policji Urszula Chmura, za takie wykroczenie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem wypadku jest  śmierć w wypadku lub ciężkie obrażenia ciała, wtedy sprawcy grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środku odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd może dać karę nawet do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, czyli nawet do 12 lat. 

K. Radoń, BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe