Mielecki Zespół Muzyki Dawnej otrzymał nagrodę!

  • 23.02.2020, 11:24
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Mielecki Zespół Muzyki Dawnej otrzymał nagrodę!  fot. SCK Hortus Musicus już od wielu lat - działa jako jedyny mielecki zespół muzyki dawnej.
Zespół Muzyki Dawnej „Hortus Musicus” pod kierownictwem Tomasza Nowakowskiego powrócił z 42 Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” z cenną nagrodą. Zespół działający w Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu zdobył Srebrna „Harfa Eola” oraz nagrodę pieniężną Starosty Powiatu Kaliskiego.

To 12 z kolei tego typu nagroda w kolekcji zespołu, którymi corocznie udowodnia przynależność do najlepszych uczniowskich grup wykonujących muzykę dawną w Polsce. 


Oprócz tego indywidualne dyplomy uznania otrzymali członkowie zespołu: Kornelia Cudo za kreatywną grę na fideli i Kamil Leśniak za diminucyjną realizację partii solowej na vihueli. 


Festiwal w Kaliszu odbywał się od 4 do 8 lutego. Zespół pojawił się tam w stałym składzie: Kornelia Cudo, Agnieszka Guła, Kalina Rokosz, Kamil Leśniak oraz Patryk Skrzypek. „Hortus” zaprezentował repertuar rodem z epoki średniowiecza i renesansu, w tym piękną, polską melodię „Maria en mitissima”. 


Wiceprezydent Kalisza, Grzegorz Kulawinek, tak mówił na zakończenie festiwalu: - „Od 42 lat nasze miasto gości młodych artystów, sięgających do subtelnego nurtu muzycznego, dzięki czemu stajemy się uczestnikami swego rodzaju podróży w czasie. Dziś przyszła pora na podsumowanie i słowa wdzięczności za to, że przez festiwalowe dni wypełniacie Kalisz swoją pasją, chęcią sięgania do korzeni, poznawania przeszłości poprzez muzykę. To wspaniałe, że wielu z Was gościmy w Kaliszu wielokrotnie”. 


W tegorocznym festiwalu wzięło udział 19 zespołów z 10 województw. Jego uczestnicy, oprócz udziału w konkursie, mieli okazję wiele koncertować. W przypadku mieleckiej grupy były to dwa koncerty: w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu oraz w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim.
Pobyt w Kaliszu był także okazją do doskonalenia umiejętności muzycznych na warsztatach i wykładach, wspólnego muzykowania i przebywania w gronie przyjaciół. 

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe