Urodziny patrona w mieleckim „Koperniku”. Młodzież w bluzach z logo szkoły [FOTO]

  • 21.02.2020, 19:12

Podziel się:

Oceń:

Urodziny patrona w mieleckim „Koperniku”. Młodzież w bluzach z logo szkoły [FOTO] Fot. II LO Mielec Młodzież z okazji święta swojego patrona przygotowała wiele atrakcji.
W środę, 19 lutego przypadła 547. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, najwybitniejszego polskiego astronoma, a zarazem patrona II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Specjalnie dla wyjątkowego solenizanta licealiści założyli bluzy z logo szkoły i pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Z tej okazji uczniowie „Kopernika” zorganizowali renesansowemu uczonemu, który „wstrzymał Słońce…”, urodzinową uroczystość.

Młodzież mogła skosztować pysznego urodzinowego piernika od Kopernika, którym częstowali także mielczan. Uczniowie mieli ponadto okazję wysłuchać barwnej audycji radiowej prezentującej ciekawostki z życia mistrza astronomii ubarwione licznymi anegdotami na jego temat. Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania pamiątkowej fotografii z makietą, na której namalowany był portret patrona liceum.

Warto wspomnieć, iż 19 lutego to także data nowego święta państwowego, mianowicie Dnia Nauki Polskiej. Ma ono być wyrazem uznania dla dokonań polskich naukowców oraz inspirować do pracy naukowej i zainteresować nauką.

Pomysłodawczyniami obchodów urodzin patrona szkoły były panie: Katarzyna Gajek-Moździerz i Marcelina Mosior-Świć.

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Rodzic
Rodzic 22.02.2020, 22:15
Wspaniała Młodzież i wspaniała Szkoła.

Pozostałe