Ekonomik podsumował Erasmusa

  • 21.02.2020, 15:34
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Ekonomik podsumował Erasmusa Fot. ZSE Ci młodzi ludzie mają teraz większe szanse na rynku pracy.
20 lutego (czwartek) w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu odbyło się oficjalne podsumowanie zakończonego projektu Erasmus+ pt. „ Wiedza i praktyka z ekonomii i reklamy jest zawsze na plusie w Erasmusie” . Uczestnictwo w projekcie umożliwiło 36-ciu uczniom nie tylko 3-tygodniowy pobyt, zupełnie bezpłatnie, w Maladze, Hiszpania i Rimini, Włochy, zwiedzanie wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc ale stało się też ważną przepustką do świata pracy zawodowej.

W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali dokument Europass Mobilności, zarówno jego polską jak i angielską wersję. Jest to ważny europejski dokument potwierdzający kwalifikacje i umiejętności. Europass Mobilności służy zapewnieniu obywatelom wszystkich państw Unii Europejskiej równych szans i przedstawianiu kwalifikacji i doświadczenia zawodowego.


Jak podkreślają koordynatorzy projektu, Patrycja Osnowska i Marek Dziedzicki, relacje  byłych  uczestników projektów realizowanych w ZSE pokazują, że dokument Europass bardzo pomógł im w karierze zawodowej, a niejednokrotnie wręcz stał się atutem przewagi nad innymi kandydatami na rynku pracy.


Uczestnicy projektu zyskali również nowe doświadczenia językowe. Każda z grup uczestniczyła przed wyjazdem w kursie językowym kraju docelowego stażu (język włoski i hiszpański). Ponadto, młodzi pracowali nad swoją znajomością języka angielskiego na platformie elektronicznej OLS- wsparcie językowe online Erasmus+. OLS jest narzędziem udostępnionym przez Komisję Europejską, służącym do oceny kompetencji językowych i doskonalenia języków obcych w formie testów biegłości językowej i kursów językowych online.


Wyniki egzaminu końcowego pokazały, że dzięki odbyciu stażu zagranicznego poziom umiejętności językowych wzrósł u uczestników średnio o jeden poziom.
W trakcie spotkania młodzież otrzymała też inne certyfikaty i dyplomy poświadczające odbycie stażu oraz ilustrowane kursy/ słowniki języka włoskiego i hiszpańskiego.

 

MW

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe