Z PODKARPACIA. Policjantka wraz z reprezentacją zwyciężyła w międzynarodowym turnieju

  • 18.02.2020, 09:15
  • KR

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Policjantka wraz z reprezentacją zwyciężyła w międzynarodowym turnieju
Krośnieńska policjantka wraz z reprezentacją Polski zwyciężyła w Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w piłce nożnej. W tym roku w zawodach wzięły udział 63 drużyny z kilkunastu krajów świata.

W minionym tygodniu odbył się XI Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej im. podkom. Andrzeja Struja w Warszawie. Turniej poprzedziła uroczysta gala zorganizowana w Centrum Rekreacyjno-Sportowym m. st. Warszawy w Dzielnicy Bielany z udziałem m.in. kierownictwa Komendy Głównej Policji, Prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, przewodniczącego Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach i prezesa Stołecznej Grupy Wojewódzkiej IPA. Obecni byli też przedstawiciele władz samorządowych oraz stowarzyszeń i firm, które wsparły przedsięwzięcie.

W sportowych zmaganiach wzięły udział 63 drużyny reprezentujące kilkanaście krajów świata. Wśród polskich policjantek znalazła się st.post. Natalia Niemiec, na co dzień pełniąca służbę w Wydziale Prewencji krośnieńskiej komendy. Po trzech dniach zaciętej rywalizacji, policjantki reprezentujące nasze narodowe barwy, zwyciężyły w turnieju. Najlepszymi wśród mężczyzn okazali się strażacy z Białorusi.

Ideą turnieju było wspomnienie bohaterstwa podkom. Andrzeja Struja, który będąc poza służbą, podjął interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn. Śmiertelnie raniony nożem, do końca wypełnił rotę policyjnego ślubowania. Z myślą o rodzinach zmarłych funkcjonariuszy, podczas turnieju zorganizowano zbiórkę środków, które zostały przekazane na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.  

KR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe