Tygodnik Regionalny KORSO nr 7/2020

  • 17.02.2020, 22:13 (aktualizacja 24.02.2020, 20:29)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 7/2020
Mieszkańcy Brzyścia chcą opuścić gminę Gawłuszowice. Od dłuższego już czasu są niezadowoleni z decyzji władz gminnych wobec ich miejscowości, a kroplą, która przelała przysłowiową czarę goryczy, stało się zlikwidowanie autobusowego połączenia z Mielcem. Machina już ruszyła - rozpoczęły się prace nad organizacją referendum w tej sprawie.

Co za odpowiedź
W 2018 roku Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa obchodziła 60 lat działalności. Spółdzielnia zrzesza blisko 14 tysięcy członków i przeszło 30 tysięcy mieszkańców, zarządza ponad 10 tysiącami mieszkań, 376 budynkami o powierzchni ponad 500 tysięcy metrów kwadratowych, prowadzi działalność budowlaną i kulturalną. Czytelnicy mają do MSM wiele pytań. Odpowiedź też jest. I to jaka!

 

Żale na hale i szalety
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Mielcu sporo było dyskusji dotyczących... pieniędzy. A raczej od pieniędzy się zaczęło, a na czym się skończyło? Na zdziwieniu, że miejskie szalety mogą kosztować niemal tyle co mieszkanie i przypominaniu sobie nawzajem, kto co zbudował i wyremontował.

 

Buntownicy z Brzyścia
Mieszkańcy Brzyścia są niezadowoleni z decyzji władz gminy Gawłuszowice wobec ich miejscowości i chcą odłączenia od gminy. Kroplą, która przelała przysłowiową czarę goryczy, stało się zlikwidowanie autobusowego połączenia z Mielcem. Ruszyła już procedura zorganizowania referendum w tej sprawie.

 

Samorządowcy pytają o szpital
Czy sytuacja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu jest na tyle trudna, że potrzeba debaty na poziomie miasto - powiat mielecki? Radni miejscy stwierdzili, że tak, dlatego w ostatni poniedziałek, 17 lutego, doszło do debaty w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu. Dyskusję zainicjował radny miejski, Marian Kokoszka, który na ostatniej sesji rady miasta publicznie zapytał o to, czy szpital nie będzie prywatyzowany.

 

Osiedle umarłych większe niż żywych
Już gołym okiem widać, że z miejscami na cmentarzu komunalnym robi się coraz bardziej krucho. Dlatego właśnie zarządca zdecydował o tym, że nie będzie można wykupić sobie wcześniej miejsca na grobowiec. A ostatnio zapadła decyzja, że nie ma na co dłużej czekać - powiększamy cmentarz!

 

W brudzie, chłodzie i głodzie na obcej ziemi
Stefan Półgrabi z Jaślan jest jednym z ostatnich świadków okrucieństwa II wojny światowej. Wraz z rodzeństwem i mamą przebywał w obozie pracy w Niemczech. Na obcej ziemi wraz z najbliższymi walczył o przetrwanie. Pamięta wiele szczegółów z tamtych lat.

 

Tych kobiet już nie ma, kapelusze zostały
"Francja elegancja. Moda w czasie belle epoque" to tytuł najnowszej wystawy czynnej w Muzeum Historii Regionalnej - Pałacyku Oborskich. Przepiękne suknie, kapelusze, rękawiczki, meble - będzie czym nacieszyć oko i westchnąć z tęsknotą za tamtymi czasami...

 

Piłka nożna
Nagrody dla Stali Mielec
PGE Stal Mielec drużyną roku, a Krystian Getinger Piłkarzem Roku - to najważniejsze rozstrzygnięcia plebiscytu Podkarpacka Nike Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Wyróżnienie w kategorii Trener Wychowawca Młodzieży otrzymał Jacek Cyganowski z APPN Mielec.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe