Z PODKARPACIA. Rekordowy bal charytatywny samorządowców. Uczestnikami także mielczanie [FOTO]

  • 16.02.2020, 13:03
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Rekordowy bal charytatywny samorządowców. Uczestnikami także mielczanie [FOTO] fot. M. Mileńczuk Bal jak co roku rozpoczął się od wspólnego poloneza.
Niemal 300 gości i ponad 250 tys. zł na specjalistyczny sprzęt dla Oddziału Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 – to efekt dobroczynnej zbiórki oraz aukcji podczas IV Samorządowego Balu Charytatywnego.

Bal był zwieńczeniem Ogólnopolskiego Forum Samorządów, które przez dwa dni gromadziło samorządowców z całej Polski w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Organizatorem Balu było Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych oraz Fundacja ISKIERKA działająca na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

Dochód z Balu zostanie przeznaczony na zakup wysokiej klasy aparatu USG dla Oddziału Onkohematologii Dziecięcej w KSW Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, którego koszt wynosi ok. 350 tys. zł.

Sygnałem do rozpoczęcia zabawy był Polonez, prowadzony przez parę tancerzy w tradycyjnych strojach: Justynę Róg i Piotra Kwaśniaka. O dobry nastrój gości Balu zadbał Piotr Bałtroczyk, a oprawę muzyczną zapewniła Bardzo Dobra Kapela.

Kulminacyjnym momentem wieczoru była charytatywna aukcja. Pod młotek poszyły m.in.: pióro prezydenta Andrzeja Dudy, porcelana od premiera Matusza Morawieckiego, pozłacany herb województwa od marszałka Władysława Ortyla, koszulki z podpisami sportowców i wiele innych. Najwyższą kwotę w licytacji osiągnęła figurka Lajkonika, przekazana przez gen. bryg. Ryszarda Pietrasa. Niedawny dowódca „Podhalańczyków”, obecnie zastępca Dowódcy Centrum Operacji Lądowych podkreślał związki Małopolski i Podkarpacia, które figura ma symbolizować. Lajkonik został sprzedany za 6 tys. zł.

Ostateczna kwota zostanie poznana po podliczeniu wszystkich wpłat. Natomiast tuż po zakończeniu licytacji, marszałek Władysław Ortyl wraz z wicemarszałkiem Piotrem Pilchem i członkiem zarządu Stanisławem Kruczkiem ogłosili, że samorząd regionu dołoży brakującą część środków na zakup aparatu USG i na potwierdzenie tych słów przeprowadzili symboliczne glosowanie zarządu w tej sprawie. 

SzB.

Zdjęcia (31)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Królowa Elżbieta
Królowa Elżbieta 16.02.2020, 14:31
Tyle zarabiać i nie potrafią się porządnie ubrać... na niektórych zdjęciach "wieś tańczy i śpiewa ".

Pozostałe