Z PODKARPACIA. Na przejściu granicznym zatrzymano pojazdy warte prawie 200 tys. złotych

  • 15.02.2020, 12:55
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Na przejściu granicznym zatrzymano pojazdy warte prawie 200 tys. złotych fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej Pojazdy skradziono na terenie Polski i Niemiec.
W ciągu jednego dnia zatrzymano na przejściu granicznym w Korczowej skradzione pojazdy o łącznej wartości ok. 200 tys. złotych. Była to koparka skradziona na terenie naszego kraju oraz luksusowe audi utracone w Niemczech.

Oba zdarzenia miały miejsce w minioną środę (12 lutego) w Korczowej.

Najpierw zatrzymano kolejną już w ostatnich dniach koparko-ładowarkę. Maszynę marki JCB przewoził na naczepie ciężarówki 27-letni obywatel Ukrainy. Strażnicy graniczni ustalili, że sprzęt o szacunkowej wartości 130 tys. złotych został utracony na terytorium Polski. Był m.in. poszukiwany przez Interpol.

Kilka godzin później do odprawy zgłosił się 57-obywatel Ukrainy, kierowca luksusowego audi Q7. Szczegółowa kontrola danych identyfikacyjnych wykazała, że numer VIN znajdujący się na ramie auta jest nieoryginalny. Dzięki międzynarodowej współpracy służb ustalono prawdziwe dane i szybko potwierdzono, że pojazd został skradziony rok wcześniej na terytorium Niemiec. Jego szacunkowa wartość to prawie 70 tys. złotych.

W obu przypadkach cudzoziemców oraz pojazdy przekazano Policji.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe