W przyszłym tygodniu w Mielcu odbędzie się protest przeciwko przemocy seksualnej [VIDEO]

  • 14.02.2020, 13:50
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

W przyszłym tygodniu w Mielcu odbędzie się protest przeciwko przemocy seksualnej [VIDEO] W tym roku akcja - będzie miała miejsce 19 lutego -
W tym roku po raz drugi miasto Mielec przyłączy się do społecznej akcji „Nazywam się Miliard / One Billion Rising Poland”.

Siedem lat temu po raz pierwszy kobiety na całym świecie wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej. W ciągu kolejnych lat do akcji przyłączały się kobiety z kolejnych krajów.

Wspólnym mianownikiem całej akcji jest taniec – bo tańcząc człowiek rządzi swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię. Tak właśnie powstała akcja One Billion Rising Poland w której swój udział ponownie będą mieli mielczanie.

W lutym ubiegłego roku kilkadziesiąt osób zatańczyło na schodach Samorządowego Centrum Kultury wyrażając w ten sposób sprzeciw wobec krzywdzenia kobiet. Akcji patronował Prezydent Miasta Mielca, a obok SCK w jej przeprowadzenie włączył się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nie inaczej będzie w tym roku. Tym razem tematem wiodącym akcji w Polsce będzie kwestia zgody na kontakty intymne. Występom tanecznym we wszystkich polskich miasta  towarzyszyć będzie hasło – Tylko „TAK” oznacza zgodę . Seks bez zgody to gwałt.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w drugiej mieleckiej edycji akcji Nazywam się Miliard, która odbędzie się 17 lutego 2020 roku o godzinie 16.00 przed SCK przy Al. Niepodległości.

Na wydarzenie zaprasza Adrianna Miłoś, wiceprezydent Mielca 

Zobacz jak wyglądała akcja w 2019 roku - TUTAJ

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe