Koronawirus w Dębicy? Azjata zgłosił się do szpitala

  • 14.02.2020, 10:07
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Koronawirus w Dębicy? Azjata zgłosił się do szpitala Fot. archiwum Czy zagraża nam wirus?
Wczoraj do szpitala w Dębicy trafił mężczyzna pochodzenia azjatyckiego, który kilka dni temu wrócił do Polski z Chin. Karetkę wezwał sam. Oddział zakaźny dębickiego szpitala został zamknięty dla odwiedzających.

Mężczyzna wezwał pomoc medyczną do jednego z bloków przy ulicy Robotniczej. Zespół, ubrany w kombinezony i maski, przewiózł mężczyznę do szpitala na badania pod kątem koronawirusa.

Na razie pacjent nie wykazuje żadnych objawów choroby, jednak wirus jednak rozwija się długo, dlatego mężczyzna trafił na oddział zakaźny. Tu zostanie poddany obserwacji i kwarantannie.

Pobrany od Azjaty wymaz zostanie  przebadany w Warszawie.

 

MW

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
term21
term21 15.02.2020, 22:15
z opisu wynika, że nie jest to prawidłowe. Pytanie, czy należy angażować karetki w takiej sytuacji i przy braku bezpośredniego zagrożenia życia? Nie wiem jak jest, ale z opisu był kilka dni w Polsce, gdzie, z kim się spotykał? Ulica Robotnicza to też centrum miasta, dużo bloków, Szkoła numer 4. Chińczycy są rzadkością, ale na pewno są. Co on robił w Polsce? Jeżeli chciał się zgłosić mógł to zrobić natychmiast, jeżeli to nie nerwica, raczej nerwówka, to, nieprawidłowe. Byłem na tym oddziale zakaźnym, jest w osobnym budynku, ale dokładnie powiązany i są tam pacjenci. Oczywiście moje weto dla wykorzystywania szpitali. Pytanie też z jakiego rejonu Chin przyjechał

Pozostałe