Liga Centralna: Handball Stal Mielec rozbija w pył swojego rywala

Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

Liga Centralna: Handball Stal Mielec rozbija w pył swojego rywala - Zdjęcie główne

Handball Stal Mielec | foto Kacper Piękoś

Sport W 27. rundzie gier w Lidze Centralnej mieleccy szczypiorniści podejmowali AKPR AZS AWF Biała Podlaska. Gospodarze pewnie wygrali to spotkanie.

Mielczanie od początku spotkania przeważali i wypracowali sobie przewagę. Ta została jednak zneutralizowana i to przyjezdni mieli większą inicjatywę, jednak to nie trwało długo. Już po kwadransie gry na tablicy widniał rezultat 9:7 dla Stali. W następnych minutach przewaga ta tylko się powiększała.

W 20. minucie było 12:9, a po 25 minutach rywalizacji 15:11. Ostatecznie zawodnicy zeszli do szatni przy stanie 19:15 na korzyść Handball Stali Mielec.

Po zmianie stron zawodnicy z Białej Podlaskiej próbowali ruszyć do odrabiania strat, ale szybko spotkało się to z odpowiedzią lepszych tego dnia sportowo mielczan. W 40. minucie meczu mieli oni już siedmiobramkową przewagę, prowadząc 25:18.

Druga odsłona spotkania należała do mielczan, którzy konsekwentnie utrzymywali przewagę, a nawet zdołali ją powiększyć do 8 bramek przy stanie 25:18. Mecz zakończył się wynikiem 33:27. Dla mielczan to trzecia wygrana z rzędu. Za tydzień zagrają oni na wyjeździe z KPR Padwą Zamość.

Handball Stal Mielec - AKPR AZS AWF Biała Podlaska 33:27 (19:15)

Handball Stal Mielec: Dawid Dekarz, Mateusz Kaźmierczak, Mikołaj Kotliński, Paweł Napierała, Oleksii Novikov, Łukasz Nowak, Daniel Osmola, Karol Przechodzeń, Dawid Ruhnke, Bartosz Sarnowski, Bartosz Smoliński, Kacper Sobczyk, Filip Stefani, Szymon Światłowski, Dzianis Valyntseau, Nikodem Błażejewski

AKPR AZS AWF Biała Podlaska:  Łukasz Adamiuk, Dominik Antoniak, Kacper Baranowski, Mateusz Grzenkowicz, Łukasz Kandora, Kamil Kozyz, Wiktor Kwiatkowski, Daniel Makowski, Bartłomiej Mazur, Julian Reszczyński, Daniel Szendzielorz, Franciszek Wierzbicki, Olaf Wojnecki