"Psia grypa". Policjnaci na chorobowym, bo protestują?

  • 8.11.2018, 14:54
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
"Psia grypa". Policjnaci na chorobowym, bo protestują?
Jak dowiadujemy się od rzecznika prasowego mieleckiej policji ponad 50 procent policjantów z naszego powiatu jest na zwolnieniach chorobowych.

"Psia grypa" roznosi się w błyskawicznym tempie, policjanci z całej Polski masowo biorą L4. Mówi się, że w ten sposób protestują m.in. przeciwko niskim płacom, chcą też powrotu do wcześniejszych praw emerytalnych. Niektóre komisariaty świecą pustkami, bo w pracy, poza komendantem nikt się nie pojawił.

W naszym powiecie już ponad 50 procent policjantów przebywa na zwolnieniach chorobowych. - Mimo tej sytuacji mamy zapewnioną ciągłość służby, wszystkie interwencje są realizowane - mówi nam mł. asp. Marek Opiela z KPP w Mielcu.

Przypominamy: protest policjantów rozpoczął się 10 lipca. Decyzję o ogólnopolskiej akcji protestacyjnej podjęła Rada Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Początkowo związkowcy domagali się podwyżek o 650 zł, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji, wysłali swoje postulaty do ministrów spraw wewnętrznych i administracji oraz finansów i sprawiedliwości. Również w marcu Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych informowała, że jeśli postulaty nie zostaną spełnione, dojdzie do masowego protestu.

W sierpniu, sytuacja się zaostrzyła. Na znak sprzeciwu najpierw policjanci przestali wystawiać mandaty, teraz masowo biorą L4. „Obawiam się więc, że jeżeli w najbliższych dniach nasze środowisko nie uzyska jednoznacznej gwarancji na spełnienie naszych postulatów, w słuszność których przecież sam Pan nie wątpi, sytuacja może się skomplikować jeszcze bardziej” – napisał Rafał Jankowski w liście otwartym do Joachima Brudzińskiego, szefa MSWiA.

Msk
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Adam
Adam 8.11.2018, 15:41
Wywalic Z roboty lewe zwolnienia

Pozostałe