Firma Wessling nie będzie już prowadzić pomiarów emisji w firmie Kronospan

  • 31.10.2018, 08:28 (aktualizacja 31.10.2018, 09:10)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Firma Wessling nie będzie już prowadzić pomiarów emisji w firmie Kronospan
Władze Mielca nie będą kontynuować współpracy z firmą Wessling, która na zlecenie magistratu wykonywała badania emisji w firmie Kronospan. Taką informację Pełniący Funkcję Prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos przekazał podczas spotkania z przedstawicielami grupy społecznej protestującej przeciwko zatruwaniu powietrza w Mielcu przez firmę Kronospan. 

Wyniki badań wykonanych przez firmę Wessling budziły zastrzeżenia protestujących, którzy poddawali pod wątpliwość sposób przeprowadzonych pomiarów. Choć przedstawiciele firmy, posiadającej akredytację Polskiego Centrum Akredytacji, zapewniali, że chętnie wyjaśnią na spotkaniu w Mielcu wszelkie wątpliwości dotyczące swoich badań, to jednak do tego nie doszło. 
Po wstępnym ustaleniu terminu, firma zrezygnowała z przyjazdu do Mielca.

– W tej sytuacji postanowiliśmy zakończyć współpracę i szukać innego wykonawcy takich pomiarów – powiedział Fryderyk Kapinos. Zaproponował także, by strona społeczna protestu wskazała osobę, która będzie społecznym konsultantem prezydenta. – Bez względu na wynik drugiej tury wyborów warto, by osoba ta będąc w stałym kontakcie z Prezydentem Miasta uczestniczyła w najważniejszych spotkaniach, także tych wyjazdowych, podczas których poruszane będą sprawy związane z zanieczyszczeniem powietrza – dodał. 
 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe