W schronisku dla zwierząt w Mielcu pralka bardzo potrzebna

  • 12.09.2018, 10:07
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
W schronisku dla zwierząt w Mielcu pralka bardzo potrzebna
- W mieleckim schronisku dla zwierząt nie ma pralki, z tego powodu wolontariusze opiekujący się zwierzętami muszą prać w domu brudne posłania zwierząt. Tak nie powinno być - mówi nam pan Marek z Mielca.

O braku sprzętu do prania w przytulisku postanowiliśmy zapytać Tomasza Roga, koordynatora do spraw wolontariatu w Mielcu. - Pralki w schronisku dla zwierząt nie ma od lat, dziwię się więc, że teraz nagle komuś jej brak przeszkadza. Nie mogę obiecać, że kiedyś ona będzie, bo to kwestia pieniędzy, o które nie jest łatwo. Chętnie jednak przyjęlibyśmy od kogoś taki sprzęt. W tej chwili mamy inne inwestycje, między innymi powiększenie wybiegu dla kotów. Uważam, że ważniejsze w tym momencie jest to, aby zwierzęta miały więcej miejsca - mówi nam.

15 września odbędzie się dzień otwarty mieleckiego schroniska dla zwierząt. Jak przekonuje nas Tomasz Róg, jest to pierwszy krok w kierunku pozytywnych zmian, których zapowiada się dużo więcej.

O brak pralni zapytaliśmy też samych wolontariuszy. - Faktycznie, w schronisku nie ma pralki, więc aby nie wyrzucać zabrudzonych kocyków i posłanek, wolontariusze zabierają je do domu do prania. Nie jest to dla nas problem, bo wyrzucanie rzeczy nowych lub w dobrym stanie byłoby bezsensowne. Ale, oczywiście, gdyby w schronisku była pralka, to byłoby prościej i szybciej. Pranie dotyczy kocyków i posłanek dla kotów, bo u psów są używane duże koce i kołdry, więc ich pranie przerasta możliwości wolontariuszy - odpisał nam wolontariusz z organizacji charytatywnej SOS KOTY Mielec.

Msk

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mariusz
Mariusz 28.09.2018, 10:46
Zamiast dawać w niedzielę na tace pomóżmy schronisku biorąc przykład ze św. Franciszka.
dracov6664
dracov6664 13.09.2018, 18:12
https://www.olx.pl/oferta/pral…
michał
michał 13.09.2018, 14:46
Na litość boską, pralkę na chodzie można kupić na olx za 300zł...
józef
józef 13.09.2018, 19:22
Dokładnie, jeżeli wolontariusze wożą te brudne rzeczy do prania do siebie do domu od kilku lat, to taniej by im wyszło zrzucić się po 30 złotych i kupić pralkę już kilka lat temu.
MJK9k
MJK9k 13.09.2018, 16:37
To im kup, jak dla panicza to takie drobniaki...
sos
sos 12.09.2018, 12:13
Ciekawe czy Pan Róg też zabiera pranie z kocich legowisk do własnej ślicznej pralki i tak Go dziwi fakt potrzeby pralki w schronisku co do dobrych zmian mam nadzieje że pan Tomasz odniesie to również do własnej osoby pozdrawiam sos

Pozostałe